پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
شهردار ارومیه:  پروژه فیبر نوری شهر ارومیه با امضای قراردادی فی مابین شهرداری ارومیه و شرکت ایرانسل در راستای هوشمند سازی شهر ارومیه کلید خورد .

شهردار ارومیه: پروژه فیبر نوری شهر ارومیه با امضای قراردادی فی مابین شهرداری ارومیه و شرکت ایرانسل در راستای هوشمند سازی شهر ارومیه کلید خورد .

نویسنده: Admin/پنجشنبه, 14 تیر,1397/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
4/0

شهردار ارومیه:

پروژه فیبر نوری شهر ارومیه با امضای قراردادی فی مابین شهرداری ارومیه و شرکت ایرانسل در راستای هوشمند سازی شهر ارومیه کلید خورد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه؛ در پروژه فیبر نوری شهر ارومیه شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با کمک شهرداری ارومیه ساختار زیرساخت ارتباطات شهر ارومیه  را تقویت خواهد کرد.

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه در نشستی با مدیر عامل شرکت ایرانسل و هیئت همراه که با حضور صادق حسین دوستی، معاون برنامه ریزی و  یاسر اسد پور، مدیر عامل سازمان فاوا شهرداری ارومیه برگزا شد با اشاره به امضای قرارداد پروژه فیبر نوری شهر، بیان کرد: شهرداری ارومیه با مشارکت ایرانسل با اجرای پروژه فوق در راستای تحقق شهر هوشند قدم بر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پروژه فیبر نوری شهر ارومیه در 67 کیلومتر اجرا می شود،  بیان کرد:  پروژه فوق با صرف اعتباری  بیش از 40 میلیارد تومان در طول مدت  یک سال اجرا خواهد شد  و بزودی نیز طرح وارد فاز اجرایی می شود.

وی  با اشاره به اینکه برای تحقق شهرهوشمند باید امکانات زیر ساخت ای را توسعه داد تا شهروندان از خدمات الکترونیک بهره کافی را ببرند، افزود: شهرداری ارومیه در تلاش است در این زمینه گام برداد تا 123 نوع خدمتی که به مردم ارائه می دهد درآینده بصورت الکترونیک باشد .

در این نشست محمد حضرت پور شهردار ارومیه، اقدامات شرکت ایرانسل در خدمات دهی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر ضریب پوشش نفوذ ایرانسل در شهر ارومیه 98 درصد است که ان شالله به  100 درصد خواهد رسید .

وی خاطر نشان کرد: با اجرای پروژه فیبر نوری شهر ارومیه در راستای تحقق درامدهای پایدار برای مدیریت شهری گام بر می داریم

️مدیر عامل ایرانسل:
ارومیه از شهر های پیشتاز در تحقق شهر هوشمند می شود

به گزارش روابط عمومی شورا : علیرضا قلمبر دزفولی، مدیر عامل شرکت ایرانسل در نشست عقد قرارداد با شهرداری ارومیه در خصوص پروژه فیبر نوری شهر ارونیه با بیان اینکه برای اجرای این پروژه بیش از یک سال با شهرداری ارومیه جلسات گفت و گو و مذاکره برگزار شده است، گفت: برای تحقق شهر هوشمند باید زیر ساخت های الکترونیک از جمله راه اندازی فیبر نوری توسعه یابد.

وی گفت: با اجرای پروژه فیبر نوری، شرکت های مخابراتی از شهرداری ارومیه خدمات فیبر را خواهند گرفت و با توسعه زیر ساخت ها این امکان فراهم خواهد شد که ارومیه از شهر های پیشتاز در تحقق شهر هوشمند و الکترونیک در ارائه انواع خدمات در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات به مردم باشد .

وی گفت: با کابل کشی فیبر نوری به شاهرگهای ارتباطی اصلی شهر، کلیه سرویسهای مربوط به شهر هوشمند قابل ارائه خواهد بود و سرویسهایی از جمله مانیتورینگ کامل شهر و کمک به کنترل ترافیک شهر، ارائه سرویس وای فای رایگان در نقاط حساس شهر، نصب‌سنسورهای مخصوص اندازه گیری و مدیریت الودگی هوا، مدیریت مصرف انرژی تحقق می یابد.

وی افزود: در ضمن بستر مخابراتی جهت ارائه سرویس های نسل جدید ارتباطات از قبیل اینترنت اشیا، NB-IoT و نسل پنجم موبایل فراهم خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ایرانسل با بیان اینکه در اینترنت همه اشیا می توانند با هم ارتباط داشته باشند ، اظهار کرد: این تکنولوژی کاربرد وسیعی در زندگی بشر چون شهر هوشمند، خانه هوشمند، کشاورزی هوشمند ، صنعت هوشمند کاربرد دارد .

️وی عنوان کرد: در‌نسلهای سوم و چهارم ارتباطات سرعت در حد یک الی ده مگابیت بر ثانیه میباشد ولی در نسل پنجم ارتباطات سرعت در حد گیگابیت بر ثانیه خواهد بود که بهبود ۱۰۰ برابری خواهد داشت.

منبع : سایت شهرداری ارومیه

تعداد نمایش ها (227)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال سروش

 

سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان