Search
:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
بررسی آخرین روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری اوریاد و ویلاسازی اسپیرو

بررسی آخرین روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری اوریاد و ویلاسازی اسپیرو

نویسنده: Admin/یکشنبه, 22 اسفند,1395/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بررسی آخرین روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری اوریاد و ویلاسازی اسپیرو

یکصد و چهل و هفتمین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری ، مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه با محوریت بررسی آخرین روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری اوریاد و ویلاسازی اسپیرو برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه : جلسه کمیسیون سرمایه گذاری ، مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست سید هادی ذاکر و با حضور اعضای این کمیسیون ، سحابی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری و رحمتی مدیر واحد سرمایه گذاری شهرداری در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر ارومیه با قرائت آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط حسین بخشایشی نایب رئیس شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

سیّد هادی ذاکر رئیس کمیسیون سرمایه گذاری ، مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن قدردانی از تلاشهای اعضای این کمیسیون ، همکاران شورای اسلامی شهر و مجموعه معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری در طول سال 95  با اشاره به فرارسیدن ایام برگزاری عملیات بدر و خیبر ، یاد و خاطره شهدای این عملیات ها  بالاخص سرداران رشید شهیدان مهدی و حمید باکری را گرامیداشت .

رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر دستور جلسه این هفته کمیسیون را بررسی آخرین روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری اوریاد و ویلاسازی اسپیرو و بازدید از پروژه سرمایه گذاری اوریاد در اولین جلسه سال آینده اعلام نمود .

دکتر امیر سحابی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری اوضاع کلی پروژه اوریاد و اقدامات انجام شده را به شرح ذیل تشریح کرد :

- مساحت کل عرصه تحت پوشش اوریاد با زیر مجموعه نهالستان ما بین عدالت تا پل قویون 20 هکتار بعد از اصلاح حریم رودخانه (تنها در یک سکت رودخانه) می باشد .

- فاز اول پروژه : ساختمان تجاری 9 طبقه شامل هایپر مارکت ، واحد تجاری ، فود کورد و پارکینگ و امکانات تفریحی و ساختمان مسکونی در 2 بلوک جداگانه در طرفین مجتمع تجاری هر کدام در 29 طبقه شامل 3 طبقه پارکینگ و 26 طبقه مسکونی می باشد .

- فاز دوم پروژه : ساحل سازی رودخانه شهرچایی به مساحت کل عرصه70 هزار متر مربع  است .

- فاز سوم : مجموعه تفریحی ، رفاهی ، گردشگری با زیر مجموعه (هتل ، پارک آبی ، شهربازی ) به مساحت کل عرصه460 /111 متر مربع خواهد بود .

- عملیات اجرایی : اجرای اسکلت سازه ای و کلاف سقف چهاردهم در حال اتمام می باشد و ساختمان تجاری 9 طبقه کامل اجراشده و در حال انجام کارهای داخلی می باشند .

- این پروژه به 590 نفر شغل ایجاد کرده است که از این تعداد 90 نفر مستقیم و 500 نفر غیر مستقیم می باشد .

شایان ذکر است  از ارزش کلی سرمایه گذاری پروژه 76% سهم پیمانکار و 24% سهم شهرداری خواهد بود .

در ادامه آخرین روند اجرای پروژه سرمایه گذاری ویلاسازی اسپیرو مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید: شهرداری ارومیه ضمن ایجاد راههای دسترسی مناسب برای تردد بهتر شهروندان ساکن در این پروژه مکاتبات لازم را با شرکتهای خدمات رسان در جهت تسریع روند ارائه خدمات به این منطقه ویلایی انجام و نتیجه اقدامات انجام شده را جهت آگاهی اعضای شورا به کمیسیون سرمایه گذاری ارجاع نماید.

درخواست یکی از شهروندان در خصوص راه اندازی دنیای بازی در زمینی به مساحت 1000 متر در پارک ساعت جهت استفاده کودکان 2 تا 10 سال مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید : شهرداری محترم نسبت به عقد قرار داد مشارکتی و سرمایه گذاری برابر شیوه نامه با فراخوان عمومی و تخصیص محل زمین از پارک المپیاد جنب ساختمان در حال احداث پزشکی قانونی به میزان مورد تقاضا به صورت استیجاری و بدون انتقال مالکیت اقدام نماید .

مقرر گردید : شهرداری ارومیه اقدامات لازم جهت تسهیل مکاتبات و اخذ استعلامات لازم برای تولید انرژی پاک از پنل های خورشیدی را برابر تفاهم نامه شهرداری ارومیه با  شرکت کره ای جهت تسهیل در امور موجود اداری ، در دستور کار خود قرار دهد .

همچنین مقرر گردید : اولین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری مشارکت و گردشگری اعضای کمیسیون با حضور در محل اجرای پروژه اوریاد برگزار گردد تا اعضای کمیسیون از نزدیک در جریان آخرین روند اقدامات انجام شده و اجرای این پروژه مهم سرمایه گذاری قرار گیرند .

درخاتمه مقرر گردید :  معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری گزارشی جامع از اقدامات انجام شده خود را در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص روندا حداث شهربازی مدرن ، تولید انرژی از پسماند های شهری ، راه اندازی کارخانه آسفالت ، فراخوان برای پروژه سرمایه گذاری تکبیر را به صورت مکتوب به شورای اسلامی شهر ارائه نماید .

موضوعات مطروحه در کمیسیون جهت تصویب و اتخاذ تصمیمات نهایی در صحن شورا مطرح خواهد گردید

تعداد نمایش ها (103)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان