:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
بیست و سومین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

بیست و سومین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

نویسنده: Admin/ﺳﻪشنبه, 18 اردیبهشت,1397/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بیست و سومین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

بیست سومین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست حسین پناهی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور و حسین بخشایشی اعضای کمیسیون، محمد ستارپور مشاور امور خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه، پیمان حسن زاده دبیر جلسات کمیسیون های شورای اسلامی شهر ارومیه، مناف زاده مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری ارومیه،سلیمانی رئیس اداره املاک شهرداری ارومیه،آهنگر جانشین اتاق اصناف استان،سرهنگ وحدت پور معاون پلیس راهور شهرستان ارومیه در تاریخ ۹۷/۲/۱۵ با موضوع دستور جلسه بررسی ساماندهی صنوف آلاینده و مشاغل شهری در سالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ،در این جلسه حسین پناهی رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تبریک ولادت حضرت ولی عصر (عج) و اعیاد شعبانیه گفت: الحمدالله امروز همچون سالهای گذشته شاهد برگزاری جشن های با شکوه نیمه شعبان در تمامی نقاط شعر ارومیه بودیم و این جشن ها بطور محله محور در تمامی نقاط از سوی مردم و دستگاهها برگزار گردید و با تاکید برمسجد محوری و پایگاه محوری و محوریت فرهنگسراهای شهرداری برای این مراسمات ، همکاری بیش از پیش با شهروندان و موسسات مردم نهاد را خواستار شد.

وی در ادامه سخنانش گفت: امروز در شهر ارومیه موضوع ساماندهی مشاغل مزاحم آنگونه که باید عمل می شد متأسفانه انجام نگرفته است و لذا نتیجه مطلوب را نتوانسته ایم بدست بیاوریم.

 حسین پناهی در ادامه سخنانش اذعان داشت: با همه فعالیت های انجام گرفته در خصوص ساماندهی مشاغل و صنوف آلاینده و عدم مورد قبول ما، درصد کثیری از مشکلات برطرف شده است و لذا لازم است با جدیت کامل وارد این مباحث شویم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: بسیاری از کارها نیمه کاره انجام گرفته اند و مواردی مربوط به ساماندهی صنایع چوبی،درودگران، آهن فروشان، صنوف آلاینده و مجموعه نمایشگاه های اتومبیل حرکت نیمه موفقیت داشته اند .

وی همچنین در خصوص ساماندهی مشاغل مزاحم گفت: ساماندهی شغل های مزاحم و ضایعات فروشان که بسیاری از آنان در خیابانهای خرمشهر،شهید امیر احمدی،استاد شهریار،پزشکیان،علی آباد ، حسین آباد،کمربندی خاتم النبیا ، المهدی ، اسلام آباد و ... وجود دارند باید با جدیت کامل ساماندهی شوند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا در بخش دیگری از سخنانش گفت : سیاست 2020 شورا نیاز به ساماندهی مشاغل برای سیما و منظر شهری نیز ضرورت داشته و باید با اولویت و جدیت و با همکاری همه دست اندرکاران شهرداری و شهری انجام شود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: ساماندهی صنوف آلاینده یک موضوع مهم و اساسی است که متأسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است و علیرغم تلاشها نتوانسته ایم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

وی در ادامه گفت: در راستای ایجاد منظر شهری محل فعلی صنوف کهنه فروشان در خیابان ساوالان مناسب نبوده و لذا باید فکر اساسی نمود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور در بخش دیگری از سخنانش افزود: با توجه به اینکه شهر ارومیه را در سال 2020 بعنوان پایتخت گردشگری ایران معرفی کردیم ،شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه به طور جد جهت ساماندهی صنوف و مشاغل مزاحم وارد عمل شده است.

در ادامه جلسه حسین بخشایشی دبیر شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن عرض خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امروز متاسفانه صنوف آلاینده باعث نارضایتی مردم و برهم زدن منظر شهری شده و لذا شهروندان را تهدید می کند و باید به فکر ساماندهی این صنوف باشیم.

وی در ادامه سخنانش اذعان داشت: امروز متاسفانه بعضی از صنوف هستند که دچار آلودگی صوتی و فضایی می شوند که باید به صورت بسیجی وار  وارد عمل شد.

حسین بخشایشی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: شهرداری ارومیه و معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه در راستای تامین آرامش و بهداشت شهروندان و جامعه و نیز زیباسازی منظر شهری باید به طور جدی وارد عمل شده و فکر اساسی برای تامین مکانهای مناسب برای این صنوف باشند.

همچنین در بیست وسومین جلسه کمیسیون خدمات شهری ،سرهنگ وحدت پور معاون پلیس راهور شهرستان ارومیه گزارشی از میزان بار ترافیکی ایجاد شده از سوی مشاغل مزاحم ارائه نمود.

لازم به ذکر است که مصوبات پیشنهادی کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست به صحن شورای اسلامی شهر ارومیه ارجاع داده شد.

تعداد نمایش ها (235)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان