:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ؛  پویایی؛ شاخصه جامعه مطالبه‌گر/نبود تعامل بین‌دستگاهی پانشه آشیل حل معضلات شهری است

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ؛ پویایی؛ شاخصه جامعه مطالبه‌گر/نبود تعامل بین‌دستگاهی پانشه آشیل حل معضلات شهری است

نویسنده: Admin/شنبه, 05 آبان,1397/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ؛

پویایی؛ شاخصه جامعه مطالبه‌گر/نبود تعامل بین‌دستگاهی پانشه آشیل حل معضلات شهری است

 نبود تعامل سازنده بین دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی مهم‌ترین چالش در حل برخی از مشکلات و معضلات شهری است که سبب می‌شود چهره‌ای غیرقابل قبول از شهر ارومیه به تصویر کشیده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه : دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده، رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه امروز شنبه 5 آبان‌ماه با حضور در دفتر خبری باریش نیوز، در خصوص ساماندهی دستفروشان خیابانی اظهار کرد: نبود هماهنگی و تعامل سازنده بین دستگاه‌های اجرایی سبب می‌شود که حل برخی از معضلات شهری با کندی انجام شود چرا که باور عمومی بر این نیست که تمام دستگاه‌های اجرایی در حل مشکلات و معضلات مردم سهیم هستند.

وی با اشاره به معضل خیابان عطایی ارومیه خاطرنشان کرد: توقف اتوبوس‌های درون شهری در خیابان عطایی دسترسی مردم به بازارهای مرتبط با این خیابان را آسان‌تر کرده و همین امر زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات شهری در این منطقه شده است و دستفروشان خیابانی از جمله این مشکلات هستند که خود معلول بسیاری معضلات دیگری از جمله بیکاری، کمبود درآمد اقشار ضعیف جامعه است.

وی به احداث بازارچه‌ در مناطق مختلف شهری اشاره و اضافه کرد: تا زمانی که مشکلات ریشه‌ای حل نشود نمی‌توان انتظار داشت معضل دستفروشان حل شود، برخی از افراد حتی با وجود تحصیلات دانشگاهی به خاطر اینکه نتوانسته اند شغل مناسب پیدا کنند در کنار خیابان بساط کرده‌اند و این خود چالش اجتماعی است.

طرح سنگ‌فرش شدن خیابان امام ارومیه در دست مطالعه

دکتر علیزاده در ادامه با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروشان مناطق مختلف شهری تا کنون طرح‌های مختلفی ارائه شده است، به طرح سنگ فرش شدن خیابان امام و عطایی ارومیه اشاره کرد و با توضیح اینکه این طرح هنوز در دست مطالعات اجرایی است، افزود: سنگ‌فرش شدن خیابان امام و عطایی ارومیه با ایجاد المان‌های مناسب شهری علاوه بر کاهش بار ترافیک شهری سبب حفظ بافت قدیمی شهر شده و فضای شهری را جذاب‌تر می‌کند.

شناسایی 275 کودک کار در استان

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه با بیان اینکه کودک کار و کودک خیابانی هر یک تعریف‌های جداگانه ای دارد، کودک کار به فردی گفته می‌شود که بین سنین 6 تا هجده سال قرار گرفته ولی در کنار خانواده زندگی می‌کند اما کودکان خیایبانی اغلب یا بد سرپرست هستند و یا اینکه ارتباطشان با خانواده قطع شده است و به دلیل نداشتن محل زندگی ثابت در خیابان‌ها زندگی می‌کنند.

وی با تشریح اینکه صرف ذاتی ساماندهی کودکان کار و خیابانی وظیفه سازمان بهزیستی است، به وظیفه یازده ارگان مرتبط با این موضوع اشاره کرد و گفت: متاسفانه وظیفه یازده ارگان و سازمان دیگر مسئول در حوزه ساماندهی کودکان کار و خیابانی مغفول مانده است و هماهنگی لازم برای حل این معضل بین نهادها وجود ندارد.

دکتر علیزاده امامزاده اظهار کرد: خانواده کودکان کار که به دلیل توانایی اشتغال را ندارد باید تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار بگیرند، در سال گذشته طبق آمارهای ارائه شده تعداد 275 کودک کار در آذربایجان غربی شناسایی شده‌اند و این تعداد مربوط به شهرهای ارومیه و خوی است.

وی نبود مطالبه‌گری جامعه از سازمان‌های مسئول را دلیل اصلی برای حل نشدن برخی معضلات اجتماعی و شهری عنوان کرد و پویایی را شاخص بارزی برای جامعه مطالبه‌گر دانست و گفت: اگر این شاخص در جامعه وجود داشته باشد مسئول در برابر وظایف خود پاسخ‌گوی مردم می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در توضیح حضور اعضای شهر در هئیت‌های ورزشی استان، با اشاره به ارتقای 13 پله‌ای رتبه بدنسازی استان در کشور، انتخاب را حق ذاتی انسان دانست و معتقد است که اگر فردی توانمندی لازم برای ارتقای کیفی ورزش استان را داشته باشد باید به کار گرفته شود و در همین موضوع به عنوان حامی از تمامی هیئت‌های ورزشی استان حمایت می کنیم.

منبع : پایگاه خبری باریش نیوز

تعداد نمایش ها (121)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان