:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد

هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد

نویسنده: Admin/شنبه, 21 بهمن,1396/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد

هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور و با حضور دکتر مرتضی پیری و مهندس عبدالرحمن نقشین اعضای کمیسیون ،اکبر ابوالفتحی مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، علی وقاری مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه ، احد یوسفی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه ،ناصر رکاب مدیر روابط عمومی شهرداری ارومیه و مجتبی حقیقی دبیر جلسات کمیسیون های شورای اسلامی شهر ارومیه  و دکتر خیری فیلمساز در تاریخ 96/11/16 با موضوع بررسی برنامه های دهه مبارک فجر از سوی شهرداری ارومیه و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه در سالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن عرض خیرمقدم به حضار و تبریک دهه مبارک فجر گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا و ایثارگران توانسته است با تدابیر اتخاذ شده در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور در ادامه با اشاره به نقش و ارزش دهه مبارک فجر اذعان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مهمترین رویدادهای تاریخی ایران اسلامی بود و ملت شریف و شهیدپرور با رشادت ها و از خودگذشتگی های خود برگی از تاریخ جهان را ورق زد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه همچنین در بخش دیگری از سخنانش افزود: در هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه موضوع برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری ارومیه و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه مورد بررسی قرار گرفت و گفتنی است که شهرداری ارومیه در بین دستگاههای اجرایی بعنوان کمیته برتر در برگزاری دهه فجر از سوی استانداری آذربایجان غربی برگزیده شده است.

وی همچنین با اشاره به توجه جدی به صنعت فیلم سازی و ارزش نهادن به آن اذعان داشت: موضوع فرهنگ امروز یک موضوع کلی و همگانی است و لذا توجه به آن یک امر ضروری و مهم است و توجه به صنعت فیلم سازی و ارزش نهادن به موضوع فرهنگ و دهه فجر و دفاع مقدس بسیار مهم و اساسی است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور همچنین در ادامه با اشاره به بزرگ شمردن نام و یاد شهید مهدی باکری گفت: شهید مهدی باکری یکی از شخصیت های مهم و برجسته ایران و آذربایجان است که نام و یاد آن شهید والا مقام نه تنها در ایران اسلامی بلکه در دنیا زبان زد عام و خاص است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: به تصویر کشیدن نام و یاد شهدا علی الخصوص شهید آقا مهدی باکری یک وظیفه همگانی است و در هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه موضوع ساخت و به تصویر کشیدن جهاد و رشادت های شهید مهدی باکری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه در راستای احقاق فرهنگ و فرهنگسازی و نیز ترویج فرهنگ دینی و مذهبی و ایجاد نشاط در جامعه با تمام توان و با بررسی برنامه های فرهنگی در حال خدمت به شهروندان شریف و شهید پرور ارومیه است و امید می رود با اتحاد و همدلی بتوانیم به اهداف کلی خود دست یابیم.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: بدون شک، یکی از دغدغه های دیرینه و مهم مقام معظم رهبری که همواره مورد تأکید و توجه ایشان بوده موضوع تهاجم فرهنگی است و چانچه حضرت آقا در این خصوص می فرمایند: مقوله فرهنگ از نظر تأثیرش در آینده یک ملت و یک کشور، با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. اهمیت مقوله فرهنگ از اینجاست. لذا هر آنچه که موجب دغدغه انسان نسبت به آینده کشور و اهداف و آرمان های آن می شود، همین ها موجب دغدغه در مسایل فرهنگی هم می شود.

گفتنی است که مصوبات پیشنهادی کمیسیون فرهنگی اجتماعی جهت تصویب و تایید نهایی به صحن شورای اسلامی شهر ارومیه ارجاع داده شد.

تعداد نمایش ها (119)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان