:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
یادمان شهید باکری تا ۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

یادمان شهید باکری تا ۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

نویسنده: Admin/شنبه, 09 تیر,1397/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یادمان شهید باکری تا ۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس شورای شهر ارومیه گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته است این یادمان تا ۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه رسول اصغرزاده رئیس شورای اسلامی شهر اظهار داشت:‌ این پروژه در مجموعه باغ رضوان و در مساحتی به اندازه 21 هکتار است که با نظر کارشناس مربوطه و زیر نظر بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس انتخاب شد که در حال حاضر شهرداری این شهر این پروژه را در دست گرفته است.

وی افزود: این پروژه با منابع طبیعی و توپوگرافی ویژه‌ای که دارد می‌تواند به عنوان یک محل مناسب برای دهکده‌های مقاومتی و زائران راهیان نور در شهر ارومیه تلقی شود و مهمانان کاروان‌های راهیان نور که ورودی شهر از قسمت ابتدای جاده سرو است در هنگام ورود می‌توانند در کنار کمربندی عرض ادب و احترامی به مقام شهیدان و به ویژه سردار شهید مهدی باکری داشته باشند.

اصغرزاده گفت: قسمت المان به ارتفاع 30 متر در نظر گرفته شده و طراحی‌ها آن صورت گرفته و این نقطه با پیشرفت 10 درصدی همراه است و امیدوار هستیم که در 5 سال آینده که در هر سال با پیشرفت 20 درصدی همراه خواهد بود افتتاح شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: شهرداری ارومیه باید بتواند از نظر مالی این پروژه را حمایت کند و با بودجه‌ای که در شورا برای این یادمان تصویب شده است آن را اجرایی کند و حمایت‌هایی از سایر بخش‌های مدیریتی حوزه‌ی دفاع مقدس خواهیم داشت تا این پروژه را به عنوان یادگار با ارزش دوران دفاع مقدس تقدیم مردم شهید پرور ارومیه شود.

وی تصریح کرد: در این مکان محل‌های ویژه‌ای از جمله نگارخانه‌ها، نماز خانه، سالن‌های اجتماعات و آب نماهای خاصی طرح‌ریزی شده است و بخش‌های دیگر پروژه شامل دسترسی‌ها و محل‌های عابر پیاده، محل‌های سواره‌رو هستند.

اصغرزاده تأکید کرد: راه‌های دسترسی ماشین و قسمت‌های پیاده‌رو ساخته شده و کل فضای سبز پروژه  یادمان سردار شهید مهدی باکری 11 هکتار است که بیشتر کارهای اجرایی آن به اتمام رسیده است و نوع آبیاری فضای سبز مکانیزه تحت فشار است.

رئیس شورای شهر ارومیه بیان کرد: معبر سواره رو در این یادمان حدود 25 هزار مترمربع است و معبر پیاده‌رو در حدود 16 هزار مترمربع بوده که بخش عمده‌ی آن کار شده است و تقاطع پل در داخل یادمان وجود دارد که به طول 373 متر و مساحت حدود 7 هزار مترمربع است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تعداد نمایش ها (153)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان