پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش گفت:

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش گفت:

نویسنده: Admin/چهارشنبه, 04 دی,1398/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش گفت:

💠 پژوهش راهی برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق های تازه برای آیندگان است.

حسین بخشایشی گفت: پژوهش کوششی است برای یافتن بهترین راه حلهای ممکن در جهت رفع مشکلات موجود در عرصه های مختلف زندگی.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه که در آئین گرامیداشت هفته پژوهش و در جمع پژوهشگران علم و دانش سخن می گفت اذعان داشت: در واقع پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می رود و اگر پژوهش انجام نگیرد دانش بشری افزایش نخواهد یافت و دانش دچار رکود خواهد شد.
حسین بخشایشی در بخش دیگری از سخنانش گفت: توسعه پایدار و همه جانبه در هر کشوری به نحو قابل توجهی در گرو گسترش کمی و کیفی فعالیت های پژوهشی آن کشور است.
وی در ادامه سخنانش افزود: گسترش رویکرد پژوهش در آموزش مقاطع تحصیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که دانش آموزان امروز پژوهشگران فردا هستند که با تلاش خود می توانند به گسترش مرزهای علم و دانش بپردازند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: دولت باید از پژوهش و پژوهشگر حمایت های لازم را انجام دهد چرا که پیشرفت علم و دانش در گرو بها دادن به پژوهش و پژوهشگر است.
وی در ادامه سخنانش افزود: موفقیت پژوهشی در هر کشور نیازمند عزم ملی در همه دستگاهها و توجه به جایگاه بلند پژوهش در همه زمینه ها است.
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه اذعان داشت: باید میان نظام آموزشی و نظام پژوهشی همبستگی و انسجام و پیوند ناگسستنی باشد تا موجب هم افزایی در کشور شود.
حسین بخشایشی گفت؛ ضعف سیستم اطلاع رسانی و ارتباطات پژوهشی مانع هم افزایی پژوهشی شده است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه اذعان داشت؛ نبود زیرساخت های حقوقی جهت مالکیت عضوی ، عدم استقبال صاحبان صنایع و بخش خصوصی از پژوهش ها و تحقیقات دانشگاهی ، تطابق نداشتن نظام آموزشی و پژوهشی کشور ، خروج دانشمندان و تحصیل کردگان ایرانی از کشور ، ایجاد ساختارهای تحقیقاتی پویا و متناسب با شرایط جامعه ،عدم افزایش سهم بودجه تحقیقاتی از تولید ناخالص داخلی و .... از مهمترین مشکلات حوزه پژوهش است.

تعداد نمایش ها (38)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال سروش

 

سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان