پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
چهل و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

چهل و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

نویسنده: Admin/ﺳﻪشنبه, 18 دی,1397/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چهل و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

چهل و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور و با حضور عبدالرحمن نقشین عضو کمیسیون ، فرهنگ صفایی پور مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ارومیه ، پیمان حسن زاده دبیر جلسات کمیسیونهای شورا ، علی اصغر احمدزاده مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری ارومیه ، محمد میلانی دبیر انجمن های ادبی در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۷ با دستور جلسه بررسی نامه های کمیسیون و فعالیت های انجمن های ادبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و سالروز گرامیداشت ۱۹ دی ماه قیام خونین مردم قم در سال ۵۶ و شهادت امیرکبیر و نیز محکومیت اجرای طرح استعماری حذف حجاب به دست رضاخان ( ۱۳۱۴ه ش) گفت: عفاف و حجاب یک قانون الهی است که فقط مختص خانم ها نیست و آقایان نیز باید آن را حفظ کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: عفاف و حجاب صرفا مخصوص پوشش جامه نیست و پروردگار متعال در قرآن کریم می فرمایند: « ای پیامبر بر مردم بگو تا چشمانشان را بپوشانند » و این یعنی مسلمانان باید پوشش چشم ، گوش و جامه خود را رعایت کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: یکی از موضوعات مهم در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بررسی مسائل و مشکلات انجمن های ادبی و شاعران بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه سخنانش اذعان داشت: امروز تمام اقوام بر ادبیات خود صاحب هستند و ما باید در تلاش باشیم تا ارزشها و جایگاه ادبیات حفظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور گفت: استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه با داشتن دانشمندان و شاعران بزرگ نقش بسزایی در ادبیات دارند و در این راستا نیز احداث خانه ادبیات در شهر ارومیه یک امر ضروری است.

در ادامه جلسه فرهنگ صفائی پور مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری ارومیه گزارشی از عملکرد فرهنگسراهای شهرداری ارومیه علی الخصوص فرهنگسراهای هنر و رسانه و نیز مشکلات آنها را مطرح کرد.

محمد میلانی دبیر انجمن های ادبی استان آذربایجان‌غربی نیز گزارشی از مسائل و مشکلات موجود در زمینه شعر و ادبیات را به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارائه نمود.

گفتنی است که مصوبات پیشنهادی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به صحن شورای اسلامی شهر ارومیه ارجاع داده شد.

تعداد نمایش ها (110)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال سروش

 

سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان