پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
بررسی آخرین روند پیشرفت طرح تفصیلی در مناطق 5 گانه شهر ارومیه

بررسی آخرین روند پیشرفت طرح تفصیلی در مناطق 5 گانه شهر ارومیه

نویسنده: Admin/ﺳﻪشنبه, 21 اردیبهشت,1395/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
1/0

 

در جلسه کمیسیون عمران ، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری مطرح گردید :

بررسی آخرین روند پیشرفت طرح تفصیلی در مناطق 5 گانه شهر ارومیه

 

 یکصد و هجدهمین جلسه کمیسیون عمران ، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر با موضوع بررسی آخرین روند پیشرفت طرح تفصیلی در مناطق 5 گانه شهر ارومیه برگزار گردید.

 

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اورمیه : جلسه کمیسیون عمران ، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر به ریاست دکتر میر علی محمدی و با حضور اعضاء کمیسیون ، مهندس عدلدوست قائم مقام شهرداری ، مشاورین طرح تفصیلی  و نماینده آگاه اداره کل راه و شهر سازی در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد که در این جلسه حاضران ضمن بحث و گفتگو به بیان نکته نظرات و دیدگاههای خود در خصوص مسائل مطروحه در این جلسه پرداختند.

دکتر میر علی محمدی رئیس کمیسیون عمران ، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به حاضرین و گرامیداشت اعیاد ماه مبارک رجب پیشاپیش فرارسیدن اعیاد شعبانیه را به تمامی مسلمین جهان و پیروان و رهروان واقعی ائمه عصمت و طهارت ( ع ) تبریک و تهنیت عرض نمود .

 رئیس کمیسیون عمران ، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری دستور جلسه این هفته کمیسیون را بررسی آخرین روند پیشرفت طرح تفصیلی در شهر ارومیه و به تفکیک مناطق 5 گانه و کاربریهای موجود و تامین فضاهای مورد نیاز در این مناطق اعلام نمود .

دکتر میر علی محمدی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده توسط مجموعه مدیریت شهری در راستای توسعه و احیای کمربندی سبز شهر ارومیه خاطر نشان کرد: تمامی دستگاههای اجرایی باید با تعامل و همکاری لازم با هر نوع ساخت و ساز و تخریب این  میراث ارزشمند که بعنوان ریه های شهر ارومیه و عاملی مهم در جلوگیری از توسعه بی رویه شهر در طی سالیان متمادی برای نسل های آینده خواهد مقابله نمایند .

وی همچنین با اشاره به موضوعات احیای بافت  فرسوده و افزایش سرانه فضای سبز این دو مورد را از مولفه های مهم توسعه شهر ارومیه در افق سال 1404 دانست و خاطر نشان کرد : میزان سرانه فضای سبز در شهر ارومیه باید براساس فضاهایی که به نوعی توسط شهروندان مورد استفاده قرار میگیرند مورد محاسبه قرار گیرد .

حسین پناهی عضو کمیسیون عمران برنامه ریزی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه نقشه طرح تفصیلی می بایستی بعنوان یک سند جامع و واحد مورد استفاده ارگانهای مرتبط قرار گیرد خاطر نشان کرد : فضاها ، کاربریهای ، خط آسمان ، حد پروژه ، عرض معابر و همچنین جلوگیری از تجاوز به حرائم عمومی با حفظ پوسته اصلی معابر باید بعنوان خط قرمز در تمامی اقدامات عمرانی و ساخت و سازهای مختلف بدون هیچ گونه اقدم تضادی با نقشه طرح تفصیلی اجرایی گردد .

در خاتمه مشاورین طرح تفصیلی به بیان اقدامات انجام شده در حوزه مناطق 1 ، 2 و 3 پرداختند و برنامه های مناطق 4 و 5 پرداختند که اعضاء حاضر نیز دیدگاهها و نکته نظرات خود در این خصوص ارائه و در نهایت مقرر گردید مشاور اقدامات لازم را برابر زمانبندی مشخص شده انجام و نتیجه اقدامات را به صورت متناوب جهت بررسی و استحضار به کمیسیون ارجاع نماید .

موضوعات مطرح شده در کمیسیون جهت تصویب و اتخاذ تصمیم نهایی در صحن شورا مطرح خواهد شد.

تعداد نمایش ها (224)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان