پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
حضرت معصومه (س) يگانه خواهر تني امام رضا (ع)

حضرت معصومه (س) يگانه خواهر تني امام رضا (ع)

نویسنده: Admin/پنجشنبه, 14 مرداد,1395/دسته ها: اخبار, مقالات

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

حضرت معصومه (س) يگانه خواهر تني امام رضا (ع)

یادداشت :

حجت الاسلام و المسلمین محمد خلیل پور

 

بسمه تعالی

 

در مدينه چشم به دنيا گشود، در خانه اي که خانه يگانه مرد مهربان و معصوم شهر بود، در خانه مردي که امام زمان خويش بود و ادامه راه ولايت از خانه او نسل به نسل ره سپار روزگار مي شد. پدرش «باب الحوائج» بود. پدرش، آفتاب روي زمين، برکت تمام روزگار و دليل استواري آسمان و زمين بود. چشمان پدر و برادر را ميلاد او چقدر روشن کرد، ميلاد دختري که بر پيشاني اش سرنوشتي همچون سرنوشت عاشورايي زينب سلام الله عليها رقم خورده بود.

هنوز کودک بود که شهادت پدر را روزگار، همچون شوکراني تلخ در کام او ريخت و از آن پس، با حمايت برادرش علي بن موسي الرضا عليه السلام تربيت يافت. خواهر و برادري که چون ماه و خورشيد دل در گرو مهر بي پايان يکديگر داشتند و رشته علاقه، آنها را به يکديگر مي پيوست. خواهر و برادري که هر دو همچون پدر معصوم خويش با تمام خلق روزگار مهربان و دل سوز بودند و دل هايشان گنجينه علم و اسرار الهي بود.

حضرت معصومه سلام الله عليها يگانه خواهر تني امام رضا عليه السلام بود. علاقه ميان آن دو آن قدر شدت داشت که آنان را به حضرت زينب سلام الله عليها و امام حسين عليه السلام تشبيه کرده اند. حضرت معصومه سلام الله عليها آن چنان به خواهري امام رضا عليه السلام افتخار مي کرد که وقتي از ايشان نامش را مي پرسيدند، مي فرمود: "من معصومه، خواهر رضا هستم."

دهه کرامت يادآور لطيف‌ترين علائق و مهر و وفاهاي کم‌نظير يک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوي برادر است. مهر و وفايي که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بيماري و مرگ در فصل جواني را براي او آسان کرده است. مهرباني که جز در مورد امام حسين و حضرت زينب (عليهما‌السلام) سابقه ندارد. دهه کرامت تداعي کننده عزم و قاطعيت و اراده آهنين زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان مي‌باشد.

 

دهه کرامت، دهه اول ماه ذي‌العقده است که فاصله بين ولادت حضرت معصومه (س) و ولادت ثامن الائمه علي ابن موسي الرضا(ع) مي باشد و مقارن است با جشن ها و آيين هاي شادباش در سراسر ايران به يمن قدوم مواليد نوراني اين ايام مبارک .

 

سلام بر تو،

سلام بر تو اي خواهر ولايت و دختر امامت

سلام بر رخساره علويت که وارث تمام جمال فاطمي ست.

 

 آغاز ايام پراز برکت دهه کرامت و ميلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) را به تمام مسلمانان جهان تبريک عرض مي نمايم.

 

التماس دعا

تعداد نمایش ها (560)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
مقالات
شورا

آمار بازدید
دی ان ان