پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا:

دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا:

نویسنده: Admin/شنبه, 08 دی,1397/دسته ها: اخبار, مقالات

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا:
حماسه ۹ دی نماد عزت ، استقلال و بصیرت مردمی است
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: حماسه ۹ دی نماد عزت ، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، دکتر علیزاده امامزاده که در جلسه امروز صحن شورا سخن می گفت اذعان داشت: نهم دیماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید.در این روز تاریخی ، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی ، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دین را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب را شاد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی (ره) گفت: خبر درگذشت عالم جلیل القدر ، حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی بسیار تألم برانگیز و اندوهناک بود. آن شخصیت بزرگوار ، همواره در تمام عرصه های انقلاب ، فردی متنفذ و انسانی والا و یار و همراه همیشگی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در پیشبرد موثر اهداف عالیه انقلاب اسلامی بودند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک ۷ دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی اذعان داشت: امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ دستور تشکیل نهضت سواد آموزی را دادند و به مناسبت این روز در بخشی از پیام خود فرمودند: تعلیم و تعلم عبادتی است که خداوند تبارک و تعالی ما را بر آن دعوت فرموده است.ائمه جماعت شهرستانها و روستاها مردم را دعوت نمایند و در مساجد و تکایا با سوادان نوشتن و خواندن را به خواهران و برادران خود یاد دهند و منتظر اقدامات دولت نباشند .
دکتر علیزاده امامزاده گفت: امروز یکی از نکات مهم وجود پهنه های گسترده پرخطر محله های فرسوده در شهرها است .بطور مثال شهر ارومیه با برخورداری از مساحت ۱۰۵۴۸ هکتار ، محدوده ای بالغ بر ۴۱۷ هکتار فضای فرسوده دارد که حائز کمترین حد از میزان ایمنی ساختمانها و تاسیسات زیرساختی در برابر زلزله است.
دکتر علیزاده امامزاده در بخش دیگری از سخنانش افزود: امید است که بتوان با تخصیص منابع مالی بیشتر ، استفاده از متخصصان ، پرهیز از سهل انگاری و اهتمام به جدیت در امر شهرسازی ، تاب آوری شهری ، معماری ، مهندسی ساختمان و مدیریت بحران و پیشگیری از وقوع سوانح مخاطره انگیز و اهمیت مبحث انعطاف ناپذیری فاجعه در برابر بلایای طبیعی و انسانی ، شهرها و روستاهای کشور را از نظر پدافندی و مقابله با خطرات تجهیز و آماده نمود.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه با تسلیت بر خانواده های سانحه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گفت: با کمال تأسف در روز سه شنبه جهرم دی ماه ، اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در داخل دانشگاه واژگون شد و در پی این حادثه دلخراش ۱۰ نفر از دانشجویان عزیز و آینده سازان کشورمان جان خود را از دست دادند. وقوع چنین رویدادهای دلخراشی آن هم در داخل دانشگاه منجر به از دست رفتن عالی ترین سرمایه های کشور گردید که اتفاقی حزن انگیز و غیر قابل فراموشی است.
وی در ادامه سخنانش گفت: اینجانب بعنوان خادم مردم شریف ارومیه در شورای اسلامی شهر از طرف خود و اعضای محترم شورا درگذشت عزیزان دانشجو را به مردم شریف ایران ، جامعه دانشگاهی و بالاخص خانواده های محترم آنان تسلیت می گوییم .

تعداد نمایش ها (196)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال سروش

 

سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان