پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
دکتر محمدی، عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه

دکتر محمدی، عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه

شهر ارومیه در آيين نامه زلزله 2800 به لحاظ خطرپذیری در ناحیه خطر پذیری زیاد قرار... گرفته است

نویسنده: نگاره/جمعه, 23 خرداد,1393/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 دکتر محمدی، عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه:

شهرستان ارومیه در پهنه بندی جديد ويرايش سوم آیین نامه زلزله 2800 ايران به لحاظ خطر

پذیری از ناحیه خطر پذیری متوسط به خطر پذیری زیاد ارتقا يافته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه، دکتر محمدی عضو اين شورا در جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست که با حضور اعضای کمیسیون، مدیرکل بحران استان، معاون خدمات شهری شهرداری اروميه و مدیرعامل سازمان آتش نشانی برگزار شد گفت: شهر ارومیه در آيين نامه زلزله 2800 به لحاظ خطرپذیری در ناحیه خطر پذیری زیاد قرار گرفته است.  

وی با با اشاره به اینکه شهر ارومیه از نظر زلزله خیز بودن در ناحیه خطرپذیری زیاد قرار دارد افزود: شهر ارومیه از لحاظ زلزله خیز بودن در ناحیه خطر متوسط قرار داشت که در مطالعات اخير لرزه شناسی نشان از تغییرات در این زمینه داشته و خطر پذیری ارومیه از لحاظ زلزله خیز بودن افزایش یافته است.

دکتر محمدی ادامه داد: طرح جمع آوری آبهای سطحی در ارومیه نیز که برای مقابله با حوادث سیلاب های شهری و آبگرفتگی است با مطالعات مهندسين مشاور مهاب قدس به اتمام رسیده و بازسازی و تجديد اجرای جوی های شهر نیز بر اساس نتايج همین مطالعات صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر افزود: اصولاً چهار شریان حياتي اصلی دینامیک در شهرها وجود دارند که مربوط به شريانهای خطوط آب، برق، گاز و مخابرات می باشند که در صورت وقوع حوادث گوناگون تحت تأثیر قرار گرفته و خطرات این وقایع را تا حد زيادی افزایش میدهند که نیازمند بررسی دقیق این زیرساختها برای مقابله با حوادث گوناگون شهری در زمان وقوع بحران می باشیم.

وی با اشاره به اینکه مطالعه طرح تفضیلی شهر ارومیه توسط مهندسی مشاور در حال انجام است و بنا به اظهار مشاور طرح تاکنون از 53% پيشرفت فيزيکی برخوردار است گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که برای مقابله با حوادث غیر مترقبه می توان انجام داد مشارکت مديريت بحران شهری در موضوع طرح تفضیلی ارومیه است که باید مدير این مجموعه در جلسات طرح تفضیلی حضور یافته و با بررسی مسائل بحران شهری آنها را به مشاور طرح ارائه دهد.

دکتر محمدی در پایا ن هماهنگی و ارتباط کامل دستگاه های ذيربط اجرایی برای مقابله با بحرانها و  بلایای طبیعی را خواستار شده و به لزوم برنامه ریزی در این زمینه توسط ارگانهای ذيربط استانی مانند استانداری، سازمان جمعيت هلال احمر، شهرداری و ارگانهای نظامی و انتظامی تأکید کرد.

 

 


تعداد نمایش ها (398)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان