پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.

ذاکر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه: اسناد ساخته شده در حوزه هنری نسل های بعد را با نقش شهیدان و جانبازان و ایثارگران آشنا می نماید

نویسنده: Admin/شنبه, 07 تیر,1393/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ذاکر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه:

اسناد ساخته شده در حوزه هنری نسل های بعد را با نقش شهیدان و جانبازان و ایثارگران آشنا می نماید

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه با حضور اعضای کمیسیون،رئیس و نایب رئیس حوزه هنری شهرستان ارومیه تشکیل شد.

سید هادی ذاکر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای سلامی شهر ارومیه در این جلسه با بیان این که یکی از اصلی ترین متولیان  فعالیت های هنری و فرهنگی در شهرها حوزه هنری آن شهر می باشد گفت:فعالیت ها و ساخت اثرات این حوزه سبب ایجاد اسنادی برای نسل های بعد می شود.

وی ادامه داد:حوزه هنری در زمینه ادبیات جنگ و جهاد نقش بسیار پررنگی داشته و عصاره تلاش های شهید آوینی ها باعث شده بتوانیم با نسل باکری ها و امینی ها و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و افتخار آفرینی های آنها آشنا شویم.

ذاکر با اشاره به اینکه  مطالب مربوط به آن دوران در سینه بسیاری از این یادگاران دوران دفاع مقدس به صورت محبوس باقی مانده است به لزوم استخراج آنها و ثبت آنها برای نسل های بعد تأکید کرد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به اینکه متولیان زیادی در امر فرهنگ و هنر در شهر وجود دارد خواستار هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ این ارگانها به این منظور شد.

وی همچنین نقش حوزه فرهنگ و هنر را در این زمینه مؤثر و مهم دانسته و گفت:حوزه هنری باید به عنوان اصلی ترین بخشی که باید در امر هنر و فرهنگ فعالیت دارد به صورت موشکافانه باید به این امر ورود نماید.

وی همچنین توجه به بخش موسیقی سنتی و موسیقی بومی و حفظ و حراست از موسیقیدانان این حوزه را از دیگر موارد توجه به این بخش دانسته و گفت: افراد مختلفی که در این حوزه فعالیت می کنند با گذر زمان جای خود را به افراد دیگر داده و تنها اثر آنهاست که برای نسل های بعد به یادگار می ماند.

 

 

 

تعداد نمایش ها (313)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان