پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

نویسنده: Admin/یکشنبه, 13 مرداد,1398/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

💠 نگاه به نحوه آشنایی ، ازدواج و مراسمات پیوند انسان های بزرگ و معصوم ، بسیار مهمتر از خود آن اتفاق است.

دکتر علیزاده امامزاده گفت: نگاه به نحوه آشنایی ، خواستگاری ، ازدواج ، مهریه و مراسمات مربوط به پیوند انسانهای بزرگ و معصوم بسیار مهمتر از خود آن اتفاق است.
💠 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، وی که در جلسه امروز صحن شورای اسلامی شهر ارومیه سخن می گفت ضمن تسلیت شهادت امام محمد تقی جواد (ع) اذعان داشت: یکی از پیوندهای بزرگ و زیبا ، ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بعنوان برترین بانوان و مردان عالم هستند و یادآوری این مناسبت در هر سال در واقع تذکر و یادآوری الگوها و معیارهایی است که در زندگی آنان برای ما به ویژه نسل جوان است.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: از مهمترین نکات آموزشی و الگویی پیوند حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) می توان به کفو و همتا بودن ، خواستگاری بدون واسطه ، قناعت ، دوری از اشرافی گری و تجملات ، سخت نگرفتن بر همدیگر ، ملاک قرار دادن معیارها و خصوصیات معنوی و دینی و اخلاقی و ... اشاره کرد.
دکتر علیزاده امامزاده همچنین ضمن تسلیت درگذشت مداح اهل بیت عصمت و طهارت حاج محمدباقر منصوری اردبیلی اذعان داشت: خبر درگذشت مداح بلندآوازه عصمت و طهارت دل مردم ایران علی الخصوص مردم آذربایجان و اردبیل را رنجانید اینجانب از طرف خود و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ارومیه این حادثه غم انگیز را به مقام معطم رهبری ، مردم حسینچی ایران اسلامی علی الخصوص مردم آذربایجان و اردبیل و خانواده ایشان تسلیت عرض می نمایم.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه همچنین در ادامه سخنانش افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی ها و مناسبت های مختلف به آسیب شناشی مشکلات فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته اند ، ایشان معتقدند موانع «فرهنگی» ، بخش قابل توجهی از این مشکل اجتماعی را به خود اختصاص داده است و جوانان ، خانواده ها و مسئولان باید در جهت رفع این موانع تلاش کنند.
دکتر علیزاده امامزاده در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به سنت های غلط ازدواج اذعان داشت: هشت مورد از سنت های غلط که مورد تصریح رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است مهریه سنگین ، جهیزیه سنگین ، تجملات زیاد ، اسراف ، خرید از مکانهای معروف به گرانی ، هتلها و سالن های ازدواج ، لباس عروس گرام قیمت و به رخ کشیدن ثروت ها برشمرده اند.

تعداد نمایش ها (46)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال سروش

 

سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان