پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
روز پاسدار ،  روز ولادت حسین‏‌بن‌‏على(ع) است ، یعنى مظهر مجاهدت خالص و پاک براى خدا

روز پاسدار ، روز ولادت حسین‏‌بن‌‏على(ع) است ، یعنى مظهر مجاهدت خالص و پاک براى خدا

نویسنده: Admin/ﺳﻪشنبه, 21 اردیبهشت,1395/دسته ها: اخبار, مقالات

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

روز پاسدار ،

روز ولادت حسین‏‌بن‌‏على(ع) است ، یعنى مظهر مجاهدت خالص و پاک براى خدا

یاداشت:

دکتر علیزاده امامزاده

رییس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر ارومیه

بسمه تعالی

اولین بار در  ۱۷مهر سال ۱۳۸۱ چنین روزی به نام روز پاسدار نام گذاری شد

   پاسداران ، كسانی بودند كه در حساس ترین لحظات تاریخ از میان خلق برخواستند و همچون دژی مستحکم مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن گام برداشتند. در تاریخ تمدن بشری کم بوده اند انسانهایی که به انسان بودن خود واقف گشته ،وبا نور عشق راه زنده بودن را در برابر خوددباز می کنند ،پاسدار،انسانی که در درجه اول می کوشد خود ودنیا را آنچنانکه هست ببیند.انسانی که حس مسئولیت واحترامی شدید نسبت به خود ودیگران دارد وبا توجهی که شرط عشق وخرد انسانی است به دنبال آن می رود تا شخصیت وتمامیت انسانی خود را هر دم آبدیده ومحکمتر کند .چنین انسانی هیچ گاه حاضر نخواهد شد که به خاطر کسب افتخارات موهومی از قبیل جاه ومقام ومنزلت دروغین ویا تحصیل ثروت وموقعیتی که بتواند احیانا اورا در برابر پستی وبلندیهای روزگار "بیمه کند"خود را بفروشد .گرانبهاترین سرمایه پاسدار ومحکمترین پایه قدرت او چیزی جز شخصیت او نیست .وبرای او،این زندگی که به عنوان امانتی مقدس تنها یکبار در اختیار او گذاشته شده وهزاران بار بیش از آن ارزش دارد که در ازای خوشایند دیگران یا ملاحضات گذران اجتماعی ،خوار وذلیل گردد . کمربستن برای احیای حقیقت خواهی ، همتی جانانه می طلبد که تنها از مردانی چون حسین(ع) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت جوئی اش چنان حماسه ای آفرید که تا زمان ، زمان است نامش جاودان و موجب احترام انسانهای حق طلب است و خواهد بود .

امام حسین(ع) هنگامی که تحریف گران حقیقت و تقدیس کنندگان خشونت ، از سنت و سیره پیامبر اکرم(ص) و آنچه خداوند در شریعت اسلامی و از زبان قرآن بنا نهاده بود تصویری مغایر با واقعیت ارائه کردند ، برخود تکلیف دید تا برای احیای آن سنت از کف رفته و نهادینه کردنش در میان امت اسلام ، قیام تاریخی و حماسی اش را آغاز کند و بدین ترتیب از دین پیامبر خود پاسداری نماید . بی شک حسین (ع) تبدیل به الگوی کامل و جاودانه پاسداری از ارزش ها برای رادمردان تاریخ گشت . می توان نمونه هایی از رادمردی پاسداران را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یافت . پاسدارانی که در دفاع از کیان و کشور خود به فداکاری پرداختند . افرادی که با روحیه شهادت طلبی ، انسجام درونی و خلاقیت نظامی در صحنه های مختلف به نبرد پرداختند

پاسدارى ، یک فرهنگ است ، یک فرهنگ عزت و افتخار است . پاسدارى از دین و انقلاب - که امروز این معنا در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مجسم است.

 عنوان پاسدار ، یادگار روزهای افتخار برای همهٔ دوران تاریخ ما در آینده ، و یادگار لحظه‌های حساس این انقلاب است ؛ که اگر پاسدار نبود ، هیچ چیزی نبود و هیچ چیزی نمی‌ماند . هر کس که امروز به نحوی از ارزش های اسلامی پاسداری می‌کند و آن را نگه می‌دارد ، خوب است به یاد داشته باشد که اگر روزی جوانان پاسدار ما نبودند و این مولود و نهال تازه را از تهاجم دشمنان حراست نمی‌کردند ، چیزی باقی نمی‌ماند ، تا عالمش دربارهٔ مسایل علمی آن ، مهندسش دربارهٔ مسایل مهندسی آن ، پزشکش دربارهٔ مسایل دیگر آن ، و بقیهٔ خدمتگزارانش هرکدام در حیطهٔ کار خود ، به آن خدمت کنند . در لحظه‌های اول ، باید دلسوز‌ترین انسان‌ها ، از یک مولود و یک نهال تازه نگهداری کنند ؛ کار هرکس نیست . این است که عنوان پاسدار ، یادآور آن لحظه ها است.یاداشتی از .دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده/رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ارومیه

 

تعداد نمایش ها (378)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان