پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
مبیّن عضو شورای اسلامی شهر ارومیه

مبیّن عضو شورای اسلامی شهر ارومیه

یکی از مسائل و مشکلات موجود در مدیریت بحران، عدم وجود مدیریت واحد شهری است

نویسنده: نگاره/جمعه, 23 خرداد,1393/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مبیّن عضو شورای اسلامی شهر ارومیه:

 

یکی از مسائل و مشکلات موجود در مدیریت بحران، عدم وجود مدیریت واحد شهری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه لطیفه مبیّن عضو شورای اسلامی شهردر جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست که با حضور اعضای کمیسیون،مدیر کل بحران استان،معاون خدمات شهری و مدیر عامل سازمان آتش نشانی برگزار شد گفت:یکی از مسائل و مشکلات موجود در مدیریت بحران را عدم وجود مدیریت واحد شهری است.

 

وی ادامه داد:به دلیل عدم مدیریت واحد شهری و عدم آشنایی دستگاه ها با وظایف یکدیگر در بسیاری از بخش ها در هنگام وقوع حوادث با مشکلاتی مواجه می شویم.

مبیّن راهکار مقابله با این مشکل را تشکیل جلسات و تبادل نظر و برنامه ریزی مدون توسط ارگانها و دستگاه های ذیربط دانسته و خاطر نشان کرد:تشکیل این جلسات علاوه بر اینکه باعث تبادل نظر در بخش های مختلف مدیریت بحران خواهد شد نقش هریک از دستگاه ها را نیز در مقابله با این حوادث مشخص می نماید.

وی آموزش های عمومی به مردم برای مقابله با حوادث را از دیگر مسائل مهم مربوط به این حوزه دانسته و استفاده از بانوان توانمند،متبحّر و آموزش دیده در زمینه های مختلف امداد رسانی از جمله سازمان آتش نشانی ،امداد و نجات و... را خواستار شد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:باید به مسائل مربوط به مدیریت بحران به صورت علمی توجه ویژه داشته و از نظرات نخبگان و قشر دانشگاهی در این زمینه استفاده کنیم.

این مقام مسئول به نحوه برخی ساخت و ساز ها در گذشته انتقاد کرده و افزود: در برخی از مناطق شهر فاصله آپارتمان های مسکونی مرتفع به کمتر از یک متر می رسد که برای مشکل امداد رسانی در صورت وقوع حادثه در آنها باید فکری عاجل اندیشیده شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تشکیل این جلسه در واقع شروعی برای تداوم جلسات مربوط به مدیریت بحران بوده و توجه ویژه ای در آینده به این مقوله صورت پذیرد.

 

 


تعداد نمایش ها (345)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان