:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
امنیت جانی شهروندان فراتر از مسائل مالی و بودجه است

امنیت جانی شهروندان فراتر از مسائل مالی و بودجه است

نویسنده: Admin/چهارشنبه, 18 تیر,1399/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

امنیت جانی شهروندان فراتر از مسائل مالی و بودجه است

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه: در جلسه ای که به‌منظور  ارائه طرح‌های "عابرگذر تجاری" و "دوربرگردان غیرهمسطح" با اهداف: امنیت عابران، روانسازی ترافیک و ایجاد درآمد پایدار در سالن جلسات این مرکز برگزار شد، حسین بخشایشی نائب رئیس شورا و رئیس مرکز پژوهشهای شورا گفت: جان شهروندان فراتر از مسائل بودجه و مالی است و باید برای مخاطرات و تلفات جانی موجود در رینگ کمربندی و ورودی های ارومیه، علی‌الخصوص در مناطق کمتربرخوردار راهکاری ارائه نمود.

عادل فتاحی عضو شورا و رئیس کمیسیون عمران، برنامه‌ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر نیز ضمن اشاره به استانداردهای  موجود در معماری و شهرسازیِ دهه های قبل، امنیت جانی شهروندان ارومیه را یکی از دغدغه های مهم مدیریت شهری دانست و به اتصال راههای دسترسی محلاتِ موجود در رینگ کمربندی تاکید کرد.

در ادامه جلسه داود اسدپور به ارائه طرحهای خود پرداخت و ضمن بررسی وضعیتِ موجود تقاطع کمربندی با محلات، به معایب و عدم رغبت مردم برای استفاده از پل عابرپیاده اشاره کرد، همچنین محاسن اجرای طرح پاساژ عابرگذر را بیان کرد. این طرح علاوه بر تامین ارتباط امن بین دو سوی بزرگراه خاتم الانبیا، دارای نمازخانه و سرویس بهداشتی به همراه 16باب مغازه می باشد.

سرهنگ بی‌غم ضمن تایید کلیات طرح و ضرورت اجرای طرح، به تامین امنیت جانی عابران به‌منظور کاهش تلفات و صدمات جانی و همچنین روانسازی ترافیک در مسیر پرتردد کمربندی خاتم‌الانبیا (ص) تاکید کرد.

در این جلسه آقایان: عادل فتاحی رئیس کمیسیون عمران و برنامه‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر، سرهنگ صمد بی‌غم رئیس پلیس راهور ارومیه، سیروس ذاتی معاون ترافیک شهرداری، امیر سحابی معاون خدمات شهری، رضا صفری و هادی نصیرزاده از مدیران معاونت عمرانی، بهنام بشارت رئیس سازمان ترافیک، آیرم آذر خویش، رسول اکبری، و حسین حمیدی حضور داشتند و همچنین خانم ندا محمدزاده، مدیرعامل شرکت قزل آدای کبودان گزارش تحلیل اقتصادی، مالی و پیشنهادات جهت بهره‌برداری اثربخش از طرح را ارائه نمود.

پس از بحث و تبادل نظر حضار پیرامون طرح ها، کلیات طرح مورد قبول حاضرین قرار گرفت و مقرر شد: پس از بررسی پلیس راهور، معاونت های: ترافیک، عمران و خدمات شهری شهرداری ارومیه جهت بررسی و تصویب به صحن شورای اسلامی شهر ارجاع شود.

تعداد نمایش ها (48)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
کانال
روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان