:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:  ✳️ تروریست های بزدل با اقدامات کور خود به اهداف شومشان هرگز دست نخواهند یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: ✳️ تروریست های بزدل با اقدامات کور خود به اهداف شومشان هرگز دست نخواهند یافت.

نویسنده: Admin/شنبه, 24 آبان,1399/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

✳️ تروریست های بزدل با اقدامات کور خود به اهداف شومشان هرگز دست نخواهند یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا و در نطق پیش از دستور جلسه گفت: متأسفانه عناصر مسلح ضد انقلاب روز جمعه، با تعدادی از عوامل مرزبانی به صورت مسلحانه درگیر شدند و با مقاومت کم نظیر، رشادت و ایثار نیرو‌های جان بر کف مرزبانی ضمن دفع حمله تروریست ها، از نفوذ آنان به خاک مقدس کشورمان جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، دکتر حسین بخشایشی گفت:  با کمال تأسف در این درگیری ۳ تن از نیرو‌های رشید مرزبانی به نام‌های استوار دوم "مسلم جهان آرا"، استوار دوم "مالک طاهر" و سرباز وظیفه "کامران کرامت" به درجه رفیع شهادت نائل و ۲ نفر مجروح شدند. شهادت سربازان دلاور و شجاع وطن را به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و خانواده های گرامیشان و هم میهنان و هم استانی های محترم تبریک و تسلیت عرض می نماییم. به راستی که تروریست های بزدل با اقدامات کور خود به اهداف شومشان هرگز دست نخواهند یافت. یاد شهدای عزیزمان گرامی باد.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار اذعان داشت: 24  آبان آغاز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار است. به یقین این روز و این هفته را باید یکی از بهترین و روشن ترین ایام زندگیمان بدانیم، اگر به ارزش این رویداد مهم واقف باشیم. 
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: والاترین انسان ها اندیشمندانی هستند که کتاب، بزرگترین موهبت زندگیشان است. خواندن کتاب های خوب و ارزشمند گستره وسیعی از آگاهی را به ما اعطا می دارد و افق دید وسیعی از علم و تجربیات دیگران را در برابر دیدگانمان می گشاید. حتی اگر با مشغله فراوان بتوانیم روزانه 15 الی 30 دقیقه مطالعه مستمر داشته باشیم، پس از مدتی نتیجه محسوس رشد و تعالی را در خودمان خواهیم یافت و خواهیم دید که تا چه اندازه بر حل مسائل زندگی خود آگاه تر و توانمندتر شده ایم. سازمان ملل در دهه دوم قرن ۲۱، تعریف جدیدی از سواد ارائه کرده است. 

دکتر حسین بخشایشی گفت: شخصی که در یک‌ رشته دانشگاهی موفق به دریافت مدرک دکترا می‌شود، حدود ۵ درصد باسواد است و نکته مهم اینجاست که مقدمات کسب این طیف از سواد مستلزم کتاب خواندن است. کتاب های خوب در حوزه های مختلف ادبیات، هنر، اقتصاد و سواد مالی، سواد عاطفی، سواد رایانه، سواد ارتباطی، سواد رسانه ای، سواد تربیتی، سواد سلامتی، سواد قومی، سواد بوم شناختی، سواد تحلیلی، سواد انرژی و سواد علمی می‏تواند ما را در تعریف باسواد شدن همراهی کند و این در صورتی است که گام اول را با کتاب خواندن برداریم.
وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: شورای اسلامی شهر ارومیه روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار را به تمامی اهل فضیلت، روشنفکران، کتابخوانان اهل تفکر و عمل و همچنین به جامعه محترم کتابداران و کارکنان کتابخانه ها تبریک می گوید و باور راسخ دارد که حمایت از این فضیلت مهم راهگشای توسعه فردی و اجتماعی و کلید حل بنیادین بسیاری از مسائل زندگیمان خواهد بود. شهرداری ارومیه و سازمان فرهنگی و اجتماعی باید به این مهم توجه بیشتری معطوف بدارد و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی اقدامات بیشتر و عملی تری در فضاهای عمومی، بوستان ها و وسایل حمل و نقل عمومی، هم از جنبه تبلیغاتی و هم از بعد عملی انجام دهد و شهرداری می بایست عطش ذائقه شهروندان را نسبت به کتاب خواندن و نیز تسهیل در دسترسی عموم به کتاب های مفید و متنوع در همه حوزه ها، با توجه به بالا رفتن هزینه های تهیه کتاب در شرایط کنونی افزایش دهد. مردم نباید از این یار مهربان دور بمانند و باید با سیاستگذاری درست (سیاست های تشویقی) به سوی کتابخوانی تشویق شوند.

تعداد نمایش ها (20)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
کانال
روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان