:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

نویسنده: Admin/چهارشنبه, 18 تیر,1399/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:

#تقویت جایگاه شهرداری ها و دهیاری ها بعنوان مدیریت های محلی در سطح کشور / قلم ، زبان دوم انسان هاست / هویت و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد.

دکتر علیزاده امامزاده که در جلسه صحن شورای اسلامی شهر ارومیه سخن می گفت ضمن تبریک 14 تیر، روز شهرداری ها و دهیاری ها گفت: تقویت جایگاه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان مدیریت‌های محلی در سطح کشور، ارائه دستاوردهای متنوع شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در حوزه‌های مختلف فعالیت و انعکاس فعالیت‌ها و خدمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به سایر دستگاه‌ها و شهروندان و جلب توجه برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران حوزه مدیریت شهری و روستایی به چالش‌ها و فرصت‌های فراروی شهرداری و دهیاری‌ها از اهداف عمده برگزاری هفته نکوداشت شهرداری و دهیاری است. 

🔸رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: این روز را به تمامی شهرداران و دهیاران و به تمامی کارکنان شهرداری ها و دهیاری ها سراسر کشور به ویژه شهرداری ها و دهیاری های شهرستان ارومیه تبریک می گوییم.

دکتر علیزاده امامزاده در بخش دیگری از سخنانش ضمن دعوت شهروندان برای رعایت نکات بهداشتی و کاهش بیماری ویروس کرونا افزود: شیوع ویروس کرونا در سطح استان افزایش یافته و خطر ابتلا به این بیماری بالا و وضعیت قرمز است. از تمامی شهروندان محترم تقاضا داریم در راستای عمل به پروتکل های وزارت بهداشت و توصیه های مسئولان کشوری و استانی نهایت همکاری را مبذول بدارند تا بیش از این شاهد گسترش این بیماری ویروسی و تحمل رنج و مشقت آن و داغدار شدن خانواده ها نباشیم. 

وی گفت: خطر در کمین و بسیار جدی است. استفاده از ماسک، رعایت فواصل فیزیکی و اجتماعی و شستشوی مرتب دست ها مورد توصیه اکید بهداشت جهانی است و برای پیشگیری بسیار باید مراقب و هشیار بود. 

دکتر علیزاده امامزاده ضمن قدردانی از ستاد مبارزه با ویروس کرونا و عوامل اجرایی اذعان داشت: از عوامل و کادر محترم تخصصی، اداری و خدماتی بیمارستان ها به ویژه پزشکان و پرستاران، اورژانس، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، شهرداری ارومیه ،سازمانهای مردم نهاد ، نیروهای نظامی و انتظامی و تمام عزیزانی که در جبهه مقابله با این بیماری در خط مقدم مبارزه قرار دارند کمال تشکر و قدردانی را دارم. 

دکتر علیزاده امامزاده در ادامه سخنانش ضمن تبریک 14 تیرماه روز چهاردهم تير ماه به پيشنهاد انجمن قلم ايران و تصويب شوراي فرهنگ عمومي، به عنوان ( روز قلم ) در تقويم رسمي جمهوري اسلامي ايران به ثبت رسيد.
سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است: «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه نویسند.» در جایی که خداوند، صاحب هستی به آفریده ای از آفریده های خود قسم یاد می کند، بشر در چه جایگاهی می تواند از ارج و منزلت آن سخن براند. در نخستین ارتباط وحیانی رسول خدا صلی الله علیه و آله با مبدأ هستی در غار حرا، سخن از قلم به میان می آید، تا جایی که خداوند خود را این گونه معرفی می کند: «الَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ؛ آن که با قلم آموخت».
وی گفت: قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد. هرگونه رشد و پیشرفت، پیروزی و آرامش و معرفت و شناخت، ریشه در قلم دارد. تمدن ها، تجربه های تلخ و شیرین و علوم با نوشتن ماندگار می شوند.

تعداد نمایش ها (55)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
کانال
روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان