:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
اخبار و رویداد ها
رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه:

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه:

نویسنده: اسماعیل بهار/چهارشنبه, 23 خرداد,1403/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه:

  کاروانسراهای شهر ارومیه تاریخ ، هویت و قدمت شهر ارومیه هستند و باید حفظ شوند

 مدیریت شهری متولی همه کارها نیست و لذا دستگاه های اجرایی باید هریک به وظیفه ذاتی خود عمل کنند

  حسین پناهی رییس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه در دویست و هفتاد و سومین جلسه صحن شورا گفت: مدیریت شهری با علم بر اینکه ایجاد کارخانه نوآوری جزو ضروریات شهر ارومیه بود ، در زمان طرح لایحه بنده نظر مخالف دادم و یکی از دلایل مخالفتم بر این بود که چرا مدیریت شهری باید کارهایی که متولی آن نیست را انجام دهد .

📌 به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ارومیه، وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر حفظ و نگهداری آثار تاریخی و هویتی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: امروز کاروانسراهای شهر ارومیه باید بعنوان  میراث و تاریخ شهر ارومیه حفظ شوند اما نه از سوی شهرداری بلکه باید از سوی دستگاه متولی حفظ شوند و مدیریت شهری نیز همراه آنها باشد.

حسین پناهی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: مدیریت شهری متولی همه کارها نیست و لذا دستگاه های اجرایی باید هریک به وظیفه ذاتی خود عمل کنند. 

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: کاروانسراهای شهر ارومیه تاریخ ، هویت ، قدمت شهر ارومیه هستند و باید از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان حفظ و نگهداری شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه متولیان امر حفظ آثار و تاریخ شهر ارومیه کنار کشیده اند و مدیریت شهری امر انجام کارهای خارج از وظیفه ذاتی را می کند یادآور شد: مدیریت شهری باید از بعضی کارهایی که متولیان امر آن توپ را به زمین مدیریت شهری می اندازند باید گذر کنیم .

حسین پناهی با اشاره به اینکه ایجاد و گسترش شهربازی در شهر ارومیه جزو وظایف اولیه مدیریت شهری است گفت: آن زمان گفتیم که می خواهیم شهربازی مدرن برای شهر ارومیه احداث کنیم و می خواهیم شهربازی مدرن را برای این شهر به ارمغان بیاوریم ، شهربازی مدرن که هیچ ، دنیای بازی شهر ارومیه را هم از دست دادیم.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه سخنانش اذعان داشت: با وجود داشتن پتانسیل و سرمایه ای چون دهکده ساحلی چی چست کسی نمی تواند از این مجموعه بزرگ استفاده بهینه برای شهر و شهروندان انجام دهد.

وی گفت: بارها محل دنیای بازی شهر ارومیه را بعنوان محل ایجاد اشتغال برای بانوان سرپرست خانوار و یا برای ایجاد کارخانه نوآوری پیشنهاد دادند اما متاسفانه همچنان بلاتکلیف مانده است و باید تعیین و تکلیف شود.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه دستگاه های خریداری شده شهربازی مدرن ارومیه همچنان در دهکده ساحلی چی چست بلاتکلیف و بدون استفاده مانده است خاطر نشان شد: شهرداری در گذشته اقدام به خرید دستگاه هایی برای شهربازی مدرن ارومیه انجام داد اما امروز با توجه به گذر زمان این دستگاه ها عمر و شرایط استاندارد خود را از دست می دهد و باید فکری به حال آن کرد.

حسین پناهی گفت: مکان فعلی شهربازی مدرن ارومیه مناسب نبوده و در گذشته برای احداث آن در دهکده ساحلی چی چست ایرادهای زیادی گرفتیم اما با همه دفاعیات نتیجه مورد نظر را نتوانستیم کسب کنیم .

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه افزود: امروز مردم از نبود شهربازی مدرن در شهر ارومیه رنج می برند و ما بعنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری شرمنده مردم می شویم.
 

تعداد نمایش ها (25)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
آمار بازدید
دی ان ان