:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
شهردار ارومیه خبر داد:

شهردار ارومیه خبر داد:

نویسنده: Admin/شنبه, 16 شهریور,1398/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

شهردار ارومیه خبر داد:

آغاز اجرای آزمایشی سامانه شهروندسپاری در ارومیه/شهرداری مصمم به برقراری عدالت و از بین بردن خطاهای انسانی است

شهردار ارومیه با اشاره به سامانه شهروندسپاری گفت: این سامانه با هدف ارتقاء مدیریت شهری، بهبود بخشیدن به کیفیت خدمات و بالابردن استانداردهای زندگی شهروندان و در راستای تکریم ارباب رجوع پیاده سازی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه، محمد حضرت پور با اشاره به اجرای آزمایشی سامانه شهروندسپاری اظهار کرد: تمامی محاسبات شهرداری اعم از عوارض نوسازی و ماده صد توسط این سامانه به صورت هوشمند انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه امروزه این سیستم جزو ملزومات خدمات محلی و خدمت به شهرسازی شهر است، افزود: توسعه هرچه بیشتر سیستم یکپارچه سازی جزو برنامه های شهرداری است.

شهردار ارومیه گفت: در گذشته در مناطق 5 گانه شهرداری اعمال ضوابط شهرسازی و محاسبات فنی و مالی بصور دستی بود که این محاسبات بصورت دستی منجربه اتلاف وقت، بروز خطای انسانی و نارضایتی شهروندان می شد.

حضرت پور با اشاره به اینکه سیستم یکپارچه سازی شهر سازی در تمام کلانشهرهای های کشور مستقر است، تصریح کرد: این سیستم همچنین در شهرداری ارومیه نیز فعال بوده و شهروندان از خدمات آن می توانند استفاده کنند.

وی تأکید کرد: در این سامانه تمام محاسبات و ضوابط بصورت یکپارچه برای برقراری عدالت و از بین بردن خطاهای انسانی برآورد شده و در این خصوص شهرداری مصمم است.

حضرت پور با عنوان اینکه این سامانه از سوی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه و با همکاری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری پیاده سازی می شود، افزود: با اجرای سامانه شهروند سپاری درخواست های شهروندان بصورت الکترونیک انجام و در نتیجه رفت و آمدها به شهرداری کاهش می یابد.

وی ادامه داد: الکترونیکی کردن استعلامات داخلی شهرداری از جمله استعلامات ما بین مناطق، سازمانهای آتش نشانی و فضای سبز و مربوط به مراحل استعلامات عدم خلافی، صدور پروانه و یا پایان کار از جمله کارکردهای این سامانه است.

حضرت پور با بیان اینکه بسترهای اجرای طرح شهروند سپاری کاملا آماده است و اطلاعات پایه برروی سیستم مورد نیاز در حال تکمیل است، عنوان کرد: تلاش بر این است این طرح در نیمه دوم امسال وارد فاز اجرایی شود.

وی عنوان کرد: این سامانه با هدف ارتقاء مدیریت شهری، بهبود بخشیدن به کیفیت خدمات و بالابردن استانداردهای زندگی شهروندان و در راستای تکریم ارباب رجوع پیاده سازی شد.

شهردار ارومیه با اشاره به اینکه ارومیه جز پنج شهر پایلوت هوشمند کشور و از توانمندترین شهرها در این راستاست، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری در ارومیه با تمامی توان خود در راستای اجرای پروژه شهر هوشمند و اجرای سیاست های دولت الکترونیک فعالیت می کند و معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری در این خصوص مأموریت یافته و خوشبختانه برنامه های بسیاری را در این راستا پیش بینی و به مرحله اجرا رسانده اند.

منبع : وبسایت شهرداری ارومیه

تعداد نمایش ها (48)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان