پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
مهندس عادل فتاحی :  انقلاب اسلامی ایران معجزه قرن و انفجار نور بود

مهندس عادل فتاحی : انقلاب اسلامی ایران معجزه قرن و انفجار نور بود

نویسنده: Admin/دوشنبه, 13 بهمن,1393/دسته ها: مقالات

رتبه بندی این مطلب:
5/0
 

مهندس عادل فتاحی :

انقلاب اسلامی ایران معجزه قرن و انفجار نور بود

یادداشت :

انقلاب اسلامی ایران را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران و منطقه و جهان اسلام و غیر اسلام دانست  از انقلاب ایران با عناوینی همچون معجزه قرن و انفجار نور یاد می شود .

نتایج و دستاوردهای انقلاب اسلامی طی 35 سال گذشته میتوان در چهار حوزه سیاسی ، اقتصادی ، علمی و فن آوری و نظامی بررسی کرد .که فقط باختصار به بخشی از دستاوردهای آن اشاره میشود.

الف- انقلاب اسلامی با شعار ( استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی) در ایران پیروز شد و دستاورد این پیروزی فروپاشی نظام سلطنتی 2500ساله و برقراری حاکمیت ملی با استقرار نظام مردم سالاری دینی با عنوان جمهوری اسلامی با رای بیش از 98 درصد ملت ، قانون اساسی جمهوری اسلامی از بزرگترین دستاوردها می باشد .دستاوردهای بین المللی : شعار نه غربی _ نه شرقی _ جمهوری اسلامی که با تکیه بر قدرت مردم توانست برای حفظ استقلال ایران در برابر قدرت های استکبار بویژه آمریکا مقاومت نماید و بعنوان دفاع از محرومان و مستضعفان در یک طرف و ایستادگی و مبارزه با ظالمان و ستمگران به عنوان یک اصل ثابت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به کانون الهام بخش برای ملتهای آزادیخواه تبدیل شود که بازتاب انقلاب اسلامی آغاز گر تحولات بزرگ اساسی و بنیادین در معادلات منطقه ای و بین المللی گردد .

ب- دستاوردهای معنوی و فرهنگی : بصیرت افزایی و ارتقاء معنویت در کشور از بزرگترین و مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار میرود این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که با رشد کمی و کیفی راهکارهای مذهبی و واژه های ایمان ، تقوا ، وحدت ، ایثار ، شهادت و همچنین ارتقاء بینش و آگاهی های عمومی و اجتماعی در سطح جامعه را از مهمترین گامهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید .

ج- یکی از شاخصه های دستاوردی نظام جمهوری اسلامی ایران تاسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا میباشد .

اهمیت و نقش شوراها در ساختار های اجتماعی بویژه مسائل فرهنگی و سیاسی و اقتصادی ، عمرانی و بهداشتی با توجه تاکیدی که در منابع اسلامی (قرآن و سنت)از یکسو و ملاحظه آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از سوی دیگر و کار آمدی آن در نهادهای اجتماعی بر کسی پوشیده نیست . استفاده از سیستم مدیریتی و نظارت دقیق در برنامه ریزی شهری می تواند راه گشای بسیاری از مسایل موجود در این عرصه باشد شوراها بعنوان یک نهاد نو پا با هدف سازماندهی و برنامه ریزی و همچنین نظارت و بالا بردن سطح کیفی و کمی در زمینه های : اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی ، عمرانی ، اقتصادی ، رفاهی و بهداشتی و ارتقا آنها و بهره وری با هزینه کمتر پا به عرصه وجود نهاده است .

توفیقات و شاخصه های عملکرد زیادی را در چند دوره شورا که در ارومیه و سطح استان و کشور داشته ایم که به نظر بنده یکی از شاخص ترین آن حضور عملی مردم در کنار نمایندگان و اعضای شورای اسلامی شهر به منظور رفع نیازهای جامعه شان  که مهمترین آن در حوزه فرهنگی و همچنین توزیع عادلانه امکانات رفاهی در مناطق مختلف و توجه ویژه به مناطق محروم و نیمه برخوردار و توجه خاص به حل مسائل و مشکلات ترافیکی و حمل و نقل و تامین سرانه فضای سبزو مبلمان شهری و توجه خاص به بهسازی نوسازی و احیای بافت های فرسوده شهری ، احداث مراکز فرهنگی و کتابخانه ها و خانه محلات و کوچه خاص به امر ورزش در رسته های گوناگون .

در خاتمه با ضمن گرامیداشت و تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران .

 

با تشکر مجدد

مهندس عادل فتاحی

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر

تعداد نمایش ها (610)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان