پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
مهندس عصمت گرامی:  کمبود فضاهای فرهنگی و هنری، خلاء عرصه فرهنگ ارومیه است

مهندس عصمت گرامی: کمبود فضاهای فرهنگی و هنری، خلاء عرصه فرهنگ ارومیه است

نویسنده: Admin/یکشنبه, 30 آذر,1393/دسته ها: مقالات

رتبه بندی این مطلب:
5/0

مهندس عصمت گرامی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه :

کمبود فضاهای فرهنگی و هنری، خلاء عرصه فرهنگ ارومیه است

یادداشت:

خدمات اولیه شهری نیاز شهر است اما نباید به اصلی ترین پایه توسعه و پیشرفت تبدیل شود چرا که توسعه شهر و آبادانی یک منطقه تنها اقدامات عمرانی نیست بلکه ترویج هنر و فرهنگ و فراهم کردن شرایط بهره گیری این حوزه از جوانان و مردم ضمن آرامش و جلوگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی زمینه ساز توسعه و پیشرفت و ارتقاء همه بخش ها می شود.

بزرگترین ویژگی شهر، فرهنگ است. مدنیّت یعنی شهرنشینی و تا زمانی که مدنیت وجود نداشته باشد، امکان رشد و پیشرفت وجود نخواهد داشت. عقل و عقلانیت و تمدن و تکنولوژی و مخصوصاً فرهنگ و هنر را باید به شیوه های اصولی در راستای پیشرفت و توسعه جامعه از آن بهره گرفت.

مقوله اقتصاد توریسم را نباید فراموش کرد که ارومیه شهری است با موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با چند کشور و وجود منابع زیبا طبیعی و کوههای سرسبز و رودخانه های جاری باید با استفاده بهینه از این امکانات خدادادی امکان و شرایط جذب توریست و جهانگرد را به این منطقه فراهم نمود و نبود برنامه ها و مکانهای تفریحی و هنری و فرهنگی جوانان را به سوی شبکه های خارجی نا مطلوب و به سوی آسیب های اجتماعی سوق می دهد.

ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری همچون فرهنگسراها از مسئولیت بزرگ شورای شهر هستند و یکی از بزرگترین معانی هنر خوشبینی به آینده است که باید این موضوع به نسل امروز تزریق شود چرا که شوراها بازوی اراده توده های مردم هستند و آنان با درد و مشکلات مردم آشنا هستند. بنابراین مسئولیت آنها بسیار سنگین تر است.

فرهنگ ارومیه یک فرهنگ کهن است و مجموعه ای از فرهنگ ملل و ادیان و مذاهب و اقوام است با اینکه و متاسفانه بارها مورد بی رحمی تاریخ قرار گرفته ولی این بی رحمی تاریخ باعث رکود پیشرفت و توسعه و آبادانی شهر شده است ولی نمادهای شهری همانند زبان و نژاد و .. حفظ شده است. و تمام ساکنین این شهر از هر قشر و دین و مذهب علی رغم نقشه های شوم دشمنان این شهر و بوم با صمیمیت تمام در کنار هم زندگی کرده اند و این صفا و صمیمیت روز به روز ریشه دار تر و تک تک سکنه این شهر را به هم پیوند می دهد.

ارومیه یکی از بافرهنگترین شهرهای ایران و دنیاست . مزیت ارومیه نسبت به سایر مناطق، وحدت و یکپارچگی ملل و ادیان و مذاهب ساکنین این شهر است که خود باعث جلوگیری از جدالهای قومی و مذهبی شده است و با صفا و صمیمیت و مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند.

برپایی مراکز فرهنگی و هنری و ورزشی بهترین جایگزین برای تفریحات ناسالم جوانان بوده و فراهم سازی این امکانات می تواند زمینه ساز تولید فرهنگ و هنر شود. باید به جوانان انگیزه و امید بخشید و حس خوشبینی به آینده و باهم زیستن را در آنان ایجاد کرد تا از این طریق به خلق و هنر و ادب و رعایت حقوق همدیگر بپردازند و این مهم با کمک رسانی ، هدایت و فراهم کردن امکانات زمینه های پیشرفت جامعه را فراهم کرده و زندگی سالم و در کنار هم بودن ، تولید هنر و توسعه و آبادانی شهر عزیزمان ارومیه را تحقق خواهد بخشید چراکه سرمایه گذاری در زمینه و هنری و فرهنگی منجر به پرورش و شکوفایی ذوق عمومی می شود.

تعداد نمایش ها (719)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان