پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه

نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه

نویسنده: آقای نصیرپور/یکشنبه, 14 شهریور,1400/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه

💠 حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در نطق پیش از دستور خود با تسلیت سالروز شهادت امام زین العابدین (علیه السلام) گفت: 12 شهریور 1400 مقارن با 25 محرم الحرام به روایتی مصادف است با شهادت امام زین العابدین حضرت سجاد (ع) و آن حضرت شاهد و راوی واقعه کربلا و قیام خونین عاشورا است. شهادت حضرت امام علی بن الحسین (ع) را به همه مسلمانان و پیروان ائمه هدی (ع) تسلیت عرض می نماییم.

🔻 وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به 12 شهریور، روز بهورز گفت:همچنین 12 شهریور ماه روز بهورز نامگذاری شده است. در این روز در سال 1363 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به بیماران روستایی و فقر زدایی از  روستاها، خانه های بهداشت را تأسیس کرد. و بهورزان را برای تصدی امور خانه های بهداشت پرورش داد و به کار گمارد. 

🔻 حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور گفت: بهورزان نقش بسیار مهم و حیاتی در ارتقای کیفیت بهداشت و سلامت و بالا بردن آگاهی و معلومات بهداشتی اهالی شریف روستاها ایفا کردند. 🔻 وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: کاهش میزان مرگ و میر در روستاها، جلوگیری از عوارض بارداری های متعدد، واکسیناسیون کودکان، آموزش مادران و ... از جمله مهم‏ترین فعالیت های بهورزان است. روز بهورز را گرامی می داریم و به تمامی بهورزان و تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت در خانه های بهداشت که در دو سال اخیر و با تلاش در فرآیند واکسیناسیون به مبارزه با پاندمی کرونا رفته اند، خسته نباشید عرض می نماییم.

🔻 رئیس شورای اسلامی شهرارومیه همچنین ضمن  گرامیداشت 13 شهریور روز تعاون گفت: با بسط و فراگیر شدن فرهنگ تعاون، وحدت و همدلی در جامعه حاکم و خلاقیت ها رخ نشان می دهد و جامعه از آسیب دشمنان مصون می ماند. به فرموده مقام معظم رهبری تعاونی‏ها وسیع ترین شبکه اشتراک و دخالت حقیقی مردم در کارهاست.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در حدیثی از پیامبر اسلام حضرت محمد صلوات الله علیه نقل است که فرمودند : «اگر همه شما در راه خیر و نیکوکاری به یکدیگر بپیوندید و هماهنگ شوید دوستدار و علاقه مند به یکدیگر خواهید شد». این حدیث جایگاه تعاون را در اسلام بیان می کند و باید آیه شریفه «تعاونوا علی البر و التقوی» الگوی اعمال و رفتار هر انسانی باشد تا بتواند به اهداف و مقاصد عالی دست یابد.

🔻 حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور گفت: براساس سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور در سال ۱۴۰۴ خورشیدی، ایران کشوری توسعه یافته و با جایگاه برتر اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه است. از جمله اهداف بخش تعاون در چشم انداز ۱۴۰۴ می‌توان به مواردی مانند تعامل با اقتصاد جهانی، ارتقای بهبود کیفیت زندگی مردم، بالا بردن سطح عدالت اجتماعی، بسترسازی برای رشد سریع اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت میان اقشار مختلف جامعه و دست رسی سریع افراد جامعه به کالاهای مورد نیاز با قیمت متعادل اشاره کرد.
 
وی با اشاره به 13 شهریور روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی و روز مردم شناسی اذعان داشت: جهان غرب امروزه خود را داعیه دار تمدن و علم و دانش می داند، لکن این پرچم در گذشته های نه چندان دور در اختیار مسلمانان بوده و تلاش دانشمندان ایرانی در حوزه های مختلف، علم را در گستره جهان به جایگاه امروز رسانده است.

وی افزود: از جمله این دانشمندان مسلمان، ابوریحان بیرونی است. ابوریحان محقق، منجم و دانشمندی ایرانی است که تالیفات و تحقیقاتش در تمدن اسلام و  جهان نقش بسیار ارزنده ای داشته است. امروز، با اینکه بیش از هزار سال از زمانه ابوریحان بیرونی می گذرد، هنوز آثار او معتبر هستند و از آن‏ها در حوزه هایی همچون علم ریاضی و نجوم منبع درجه اول یاد می شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: تمام دایره المعارف های دنیا، او را «بزرگترین دانشمند ریاضیدان جهان» می دانند. این دانشمند فرهیخته علاوه بر دنیای ریاضیات و نجوم در علوم انسانی نیز سرآمد دانشمندان زمان خود بود. او کتاب‏های ارزشمندی در خصوص مردم شناسی دارد که شیوه مطالعه و جمع آوری اطلاعات او قابل تحسین است. در مجموع  ابوریحان در حدود 120 تا 150 جلد کتاب و رساله نوشته است که البته بسیاری از آثار او امروز در اختیار ما نیستند. موضوعات کتاب‏های او بیشتر درباره ریاضیات، نجوم، فلسفه، تاریخ، جغرافیا، ادب، شعر، لغت، علوم طبیعی، تحقیق در عقاید و آرای ملل هستند.

تعداد نمایش ها (16)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان