پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا

نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا

نویسنده: آقای نصیرپور/یکشنبه, 04 مهر,1400/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نطق پیش از دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا

🔻 حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور در نطق پیش از دستور خود و با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم و از مقام رفیع شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، جانبازان جنگ تحمیلی و عزیزان و خانواده های آنان تجلیل و قدردانی به عمل می آوریم. عزیزانی که صبورانه و قهرمانانه در برابر تجاوز دشمن بعثی به خاک کشورمان ایستادند و یک وجب از خاک ایران را تسلیم دشمن نکردند. بر شرف و غیرت همه شهدا، رزمندگان، جانبازان و اسرای ایران سرفراز درود و سلام می فرستیم و باور داریم اگر رشادت این عزیزان نبود، دستاوردهای انقلاب اسلامی دچار تزلزل می گردید و دشمنان و استکبار جهانی بر ذره ذره خاک میهنمان چشم طمع می دوختند. 

🔻رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم و از تمام سرداران بزرگ جبهه های نبرد حق علیه باطل قدردانی و تجلیل می کنیم.

وی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اذعان داشت: آغاز سال تحصیلی 1400 ـ 1401 را به تمامی معلمان، اساتید، دانش آموزان، دانشجویان و تمامی عوامل و کارکنان دلسوز نظام آموزشی و آموزش عالی تبریک می گوییم که با تلاش¬های خود در ارتقای کیفیت آن می کوشند و آرزومند پویایی هر چه بیشتر تعلیم و تربیت در ایران اسلامی هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنانی خطاب به معلمان اینگونه فرموده اند:  نکته ای در اینجا وجود دارد که آن هم جنبه‌ ارزشی دارد. این را هم من عرض بکنم  این دیگر خطاب به شما معلمین است که از نظر اسلام همانطور که معلم احترام دارد و باید تکریم شود، متعلم هم باید تکریم شود؛ شاگرد را هم باید تکریم کرد. به شاگرد اهانت نباید کرد. این یک جنبه‌ی پرورشی بسیار عمیقی دارد. اینجا هم یک روایتی است که اینطور نقل شده: «تواضعوا لمن تعلّمون منه و تواضعوا لمن تعلّمونه»؛ از کسی که فرا می گیرید، تواضع کنید و کسی هم که از شما فرا می گیرد، تواضع کنید. «و لا تکونوا جبابرة العلماء». جبار دو نوع است: جبار سیاسی، جبار علمی. جبار علمی نباشید؛ جباران عالِم نباشید؛ مثل فرعون. بنده اینجور استادی را در یکی از دانشگاه‌های کشور، سال ها پیش، شاید چهل سال، چهل و پنج سال قبل دیده بودم که جوری با شاگردهایش حرف می زد و تعلیم می داد و برخورد می‏کرد، که برخوردش فرعونی بود، نه برخورد پدر با فرزند. معلم ممکن است درشتی هم بکند، اما درشتی غیر از تحقیر است؛ غیر از اهانت است. شاگرد را باید تکریم کرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور در ادامه سخنانش ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آقای علی لندی، نوجوان فداکار ایذه ای گفت: مطلع شدیم آقای علی لندی نوجوان ایذه ای که در پی آتش سوزی منزلی خود را به آتش زد تا جان دو انسان را از مرگ نجات دهد، متأسفانه در اثر جراحات شدید سوختگی جان خود را از دست داد. درگذشت این نوجوان فداکار و ایثارگر را که همچون شهید فهمیده ها، درس بزرگ انسانیت و از خود گذشتگی به همه ما داد، به خانواده محترمش تسلیت می گوییم و برای آنان از خدای منان طلب صبر می کنیم.

تعداد نمایش ها (12)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان