پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
پیامبر اکرم (ص): بنگر در چه (لباسى) و بر چه (چیزى) نماز مى گزارى، اگر از راه صحیح و حلالش نباشد، قبول نخواهد بود.
پنجمین نشست مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی برگزارشد

پنجمین نشست مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی برگزارشد

نویسنده: Admin/شنبه, 03 آبان,1393/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پنجمین نشست مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای استان آذربایجان غربی با حضوراعضاء درشهرسلماس برگزار شد.

به گزارش روایط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه :لطیفه مبین، رئیس مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی در پنجمین نشست مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی با بیان اینکه باید به ارتقاء توانمندی زنان بیش از پیش توجه شود، اظهار کرد: در این راستا طی جلسات گذشته مجمع پیش نویس طرح ارتقاء توانمندی زنان تهیه و در پنجمین جلسه نیز درباره روش های ارتقاء توانمندی زنان راهکارهایی باید توسط اعضاء پیشنهاد و تصویب شود و هر شهرنیز به تناسب موقیعت خود می تواند آن را اجرا کند.

وی استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد (NGO) و مراکز آموزشی در ارتقاء توانمندی زنان استان و تحکیم بنیان خانواده را بسیار مهم دانست و گفت: توانمندسازی زنان و رفع خلاء و کاستی ها زنانی که چه در سطح جامعه شاغل و چه در خانواده ایفای نقش و مسئولیت دارند، از وظایف اصلی مدیریت شهری است.

مبین ادامه داد: همچنان که مدیریت شهری توجه به کالبد شهری دارد باید به امورات فرهنگی نیز توجه کند و این توجه با تشکیل معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداریها میسر خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل واحد بانوان در شهرداری ارومیه، عنوان کرد: این مهم را شورای اسلامی شهر ارومیه دراردیبهشت سال جاری تصویب و شهرداری ارومیه نیز با فراهم کردن بسترهای اجرای آن یعنی ایجاد معاونت فرهنگی ، اجتماعی در شهرداری میسر کرد.

رئیس مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی تشکیل واحد بانوان در شهرداریها را بسیار مهم دانست و گفت: با تشکیل این واحد بسیاری از موضوعات درباره زنان از جمله ایجاد پارک و مراکز تفریحی، ورزشی و خدماتی برای بانوان، توانمند سازی بانوان و ایجاد مجتمع ها در این رابطه و فراهم کردن بسترها و ارائه برنامه های راهبردی برای رسیدن به اهداف بررسی خواهد شد.

 وی اضافه کرد: در شهرداری هایی که ساختارهای فرهنگی برای تشکیل واحد بانوان ندارند باید ایجاد دفتری می توانند در حل مشکلات زنان راهگشا باشند.

استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد

شهردار سلماس در ادامه این نشست با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهرها منتخب مردم هستند، بیان کرد: با تعامل شهرداری و شورای اسلامی می توان بسیاری از مشکلات شهری را حل و مرتفع کرد.

محمد رحیمی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهردرک مشکلات شهری است، بیان کرد: باید شورای اسلامی شهر سلماس کمک مدیریت شهری باشند و با ایجاد راهکارهایی درآمد هایی را برای شهر ایجاد کنند.

وی با اشاره به راه اندازی منطقه اقتصادی ویژه سلماس، گفت: اگرچه این منطقه خارج از محدوده شهری است ولی باید شورا و شهرداری به منظور کسب درآمدهای بیشتر برای توسعه شهروارد این طرح شود.

شهردار سلماس با اشاره به اعضا زن شورای اسلامی شهرها، بیان کرد: حضور این اعضا در شورا ها مهم است چرا که این اعضا بعلت خصلت زنانه خود به دقت مشکلات شهر را درک و در زیبا کردن شهر بیشتر تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه طرح های ارائه شده در مجمع مشورتی زنان بسیار ارزنده است، عنوان کرد: نگرش این مجمع به صنایع دستی ساخته شده توسط زنان بسیارمهم است ولی نباید به این مهم با دید سنتی نگریست بلکه باید رویکرد صنعتی پیدا کند.

رحیمی استفاده از توان سازمان های مردم نهاد را بسیار مهم دانست و گفت: شهرداری سلماس با استفاده از این توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد در جهت حل مشکل بیکاری اقدامات مثبتی برداشته است.

وی تاکید کرد: نباید پتانسیل شورا به عنوان یک نهاد اجتماعی تضعیف شود و تمام ارگان های دولتی باید به تقویت آن بپردازند.

گفتنی است؛ در این نشست هر یک از اعضاء عضو مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی به ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود درباره اجرای طرح ارتقاء توانمند سازی زنان پرداختند.

و در پایان نیز مقرر گردید ششمین نشست مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی با موضوع بررسی پیش نویس طرح« الزام شهرداری به تشکیل ستاد توسعه جمیعت» و ارائه پیشنهادات برای اجرای آن توسط اعضاء درشهر میاندوآب برگزار شود.

تعداد نمایش ها (406)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
پیوندها

 

روح شهدا صلوات
کانال ها
سامانه پیام کوتاه 5000245222
روزنامه
شورا

آمار بازدید
دی ان ان