:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
اخبار و رویداد ها
عضوشورای اسلامی شهر ارومیه عنوان کرد :

عضوشورای اسلامی شهر ارومیه عنوان کرد :

نویسنده: اسماعیل بهار/چهارشنبه, 23 خرداد,1403/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

عضوشورای اسلامی شهر ارومیه عنوان کرد : 

 ضرورت تهیه تقویم فرهنگی در مجموعه مدیریت شهری/ضرورت حمایت شهرداری از اقدامات در راستای حفظ تاریخ و هویت شهر ارومیه/عملکرد شهرداری در ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری در شهر رضایت بخش نیست/تاسیس شهربازی مدرن در شهر ارومیه در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد/لزوم شفاف سازی چگونگی واگذاری دکه و غرفه های سطح شهر به شهروندان

 به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمد خلیل پور در دویست و هفتاد و سومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر با گلایه از عدم توجه به روز صنایع دستی از مناسبت های تقویمی در شهر گفت: سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه در اسرع وقت اقداماتی  را در راستای تهیه و تدوین  تقویم فرهنگی مناسبتی ، هویت و تاریخی شهر ارومیه را برای اجراء و ابلاغ به سازمان ها و مناطق شهرداری در دستور کار ویژه خود قرار دهد.

وی در ادامه با اشاره لزوم حمایت های مجموعه مدیریت شهری از هر اقدامی که  در راستای احیای اماکن تاریخی و هویتی شهرارومیه باشد، افزود: شهرداری در اسرع وقت با تشکیل جلسه ای با اداره کل میراث فرهنگی در راستای افزایش تعاملات و هم افزایی با انعقاد تفاهم نامه لازم در جهت احیای اماکن تاریخی (اعم از کاروانسراها ،خانه افشاری و دروازه های تاریخی شهر و ...) را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو شورای اسلامی شهر در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه حفظ آثار تاریخی و هویتی شهر ارومیه جزء مطالبات دیرینه مردم بوده است بیان کرد : صاحب اصلی شهر مردم بوده و ما اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم در راستای جلوگیری از تحریف تاریخ و تمدن شهر نسبت به احیا و حفظ اماکن تاریخی و هویتی شهر ارومیه پیش قدم باشیم.

دکتر خلیل پور در ادامه با اشاره به پیگیری های مقام عالی استان در رابطه با واگذاری محل دنیای بازی به اداره میراث و فرهنگی در قالب تفاهم نامه ادامه داد: شهرداری در اسرع وقت اقدام به تحویل محل دنیای بازی به اداره میراث فرهنگی استان در راستای راه اندازی بازار صنایع دستی و فرهنگی بدون واگذاری مالکیت اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با انتقاد از نبود مراکز تفریحی و گردشگری در شهر ارومیه اظهارکرد : نمره شهرداری در ایجاد مرکز تفریحی و گردشگری در شهر ارومیه مردود بوده و در دوره های قبل و حال حاضر شورای اسلامی شهر به فراموشی سپرده شده است لذا می طلبد، شهرداری به قید فوریت مطالعات خود را برای تاسیس شهربازی مدرن در محل بام شهر ارومیه را در دستور کار خود قرار دهد.

دکتر محمد خلیل پور در ادامه با انتقاد از وضع موجود دهکده ساحلی چی چست تصریح کرد: دهکده ساحلی تفریحی چیچست ظرفیت های بالای گردشگری دارد و با تقویت و ایجاد مجموعه هایی از قبیل لجن درمانی و تاسیس استخرهای آب شور و شیرین و ... مدیریت شهری می تواند این مکان تفریحی را که در حال تبدیل شدن به متروکه می باشد با انجام مطالعات کامل و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران برای استفاده به نحو احسن از این ظرفیت به عنوان درآمد پایدار اقدام نماید.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان با اشاره به ضرورت شفاف سازی چگونگی واگذاری غرفه و دکه های سطح شهر خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری در اسرع وقت لیست غرفه های واگذار شده و خالی در سطح شهر ارومیه را  با ریز اطلاعات (نحوه واگذاری ،محل استقرار، نوع فعالیت، علت عدم واگذاری و مدت زمان واگذاری ) را جهت بررسی های لازم به شورا ارسال کند.
 

تعداد نمایش ها (28)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
آمار بازدید
دی ان ان